Młodzi radomszczanie zdawali egzamin na kartę rowerową

Młodzi radomszczanie zdawali egzamin na kartę rowerową Fot. KPP Radomsko

Zbliżające się wakacje to czas wzmożonych działań profilaktycznych prowadzonych w placówkach oświatowych. W związku z tym, policjanci z radomszczańskiej drogówki przeprowadzili cykl spotkań z uczniami szkół podstawowych. Podczas tych działań młodzi uczestnicy ruchu drogowego na terenie Miasteczka Ruchu Drogowego w Radomsku zdawali egzamin na kartę rowerową. W ciągu trzech dni mundurowi przeegzaminowali ponad 200 dzieci.

Policjanci podkreślali, że posiadanie roweru i poruszanie się nim wiąże się również z koniecznością nabycia odpowiednich umiejętności oraz wiedzy. Informacje w zakresie zasad bezpieczeństwa najmłodszym przekazywali przede wszystkim nauczyciele i rodzice, którzy przygotowywali milusińskich do tego egzaminu.

- Istotnym przejawem troski o bezpieczeństwo najmłodszych tzw. niechronionych uczestników ruchu drogowego jest nieustanne przypominanie im zasad obowiązujących w ruchu drogowym oraz podnoszenie ich wiedzy a także świadomości w tym zakresie. Dlatego przed przystąpieniem do egzaminu uczniowie usłyszeli od policjantów wybrane informacje dotyczące prawidłowego zachowania na drodze, wyposażenia roweru, potrzeby używania elementów odblaskowych czy kasków ochronnych – mówi Aneta Wlazłowska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Radomsku.

Podczas egzaminu dzieci wykazywały się znajomością znaków drogowych, zasad obowiązujących rowerzystów oraz umiejętnościami praktycznymi.

Uczestnicy egzaminu po zdanej części teoretycznej musieli zmierzyć się z torem przeszkód i poprawnie go pokonać. Najwięcej trudności sprawiało sygnalizowanie zmiany kierunku ruchu i utrzymanie równowagi na jednośladzie. Wysoki poziom umiejętności jazdy na rowerze i solidna wiedza teoretyczna pozwoliły wszystkim uczniom zdać egzamin z wynikiem pozytywnym. Już niebawem otrzymają upragnione karty rowerowe, uprawniające ich do poruszania się po drogach.

Więcej o:
radomsko policja radomsko karta rowerowa egzamin miasteczko ruchu drogowego
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE