Młodzi radomszczanie z pierwszym tanecznym sukcesem

Dwójka młodych radomszczan w miniony weekend osiągnęła swój pierwszy poważny sukces w tańcu towarzyskim. Mowa o Szymonie Arczewskim oraz Nikoli Majchrzak, którzy zwyciężyli na turnieju w Gogolinie.

I Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego o Puchar Burmistrza Gogolina - Maestro 2013 odbył się 11 listopada. Był to dopiero trzeci turniej, w którym wystąpili młodzi tancerze, a już udało im się podbić serca jury i wywalczyć I miejsce. Wcześniej Szymon i Nikola zajęli 7 miejsce w Sosnowcu oraz 5 miejsce w Jankowicach koło Rybnika.

Młodzi tancerze tańczą ze sobą od roku w Klubie Tańca Towarzyskiego ETIUDA prowadzonym przez Dawida Fiszera i Katarzynę Rawską. Swoją przygodę z tańcem rozpoczęli już w przedszkolu. Na poważnie tańczyć zaczęli w Etiudzie, gdzie początkowo startowali w kategorii rekreacja, a od września 2013 roku startują jako para sportowa w kategorii wiekowej 10-11 lat.

Szymon i Nikola występują obecnie w klasie E, tańczą kombinację sześciu tańców – walca angielskiego, walca wiedeńskiego, samby, quickstepa, jive’a oraz cha-chy.

Gratulujemy pierwszego poważnego sukcesu i życzymy kolejnych!