Młodzi radomszczanie dopalaczom i innym środkom psychoaktywnym mówią STOP

Młodzi radomszczanie dopalaczom i innym środkom psychoaktywnym mówią STOP Fot. UM Radomsko

W Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 w Radomsku wręczono nagrody laureatom i uczestnikom corocznego konkursu profilaktycznego „Świat bez dopalaczy, narkotyków i środków psychoaktywnych”.

- Chcemy wskazać uczniom zagrożenia i pokazać, jak można mądrze radzić sobie z problemami i znaleźć alternatywę dla substancji psychoaktywnych. Nasz konkurs także służy osiągnięciu tego celu – mówią organizatorki konkursu, nauczycielki PSP nr 2 Katarzyna Wojtala, Marzena Nowak i Joanna Wideryńska.

W tym roku szkolnym uczestnicy mieli do wykonania dwa zadania. Pierwszym było wykonanie pracy plastycznej w formie plakatu ph. „Sport i rekreacja jako czynniki chroniące nastolatków przed używaniem substancji psychoaktywnych”. Drugim zadaniem było nagranie krótkiego filmu pt. „Aktywność fizyczna metodą walki z uzależnieniami”. Na konkurs wpłynęły pracę tylko w pierwszej kategorii.

Nagrody laureatom konkursu wręczyła zastępca prezydenta Małgorzata Kańska-Kipigroch oraz dyrektor PSP nr 2 Ewa Krysiak-Ciszewska.

Wyniki konkursu:

I miejsce: Natalia Wieczorek i Zuzanna Kowalczyk z PSP nr 1
II miejsce: Daria Rząsowska z PSP nr 1 i Mark Ivanov z PSP nr 2
III miejsce: Michalina Walicka i Dominika Drozdek z PSP nr 1
Wyróżnienie otrzymała Kinga Chwastek z PSP nr 2

Po rozstrzygnięciu konkursu młodzież obejrzała krótki film o tym czym są dopalacze i jak może się skończyć ich zażywanie. Na koniec uczniowie wypróbowali narkogogle symulujące wizualne skutki zażycia narkotyków, które udostępniła Anna Szablewska z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Radomsku, partner konkursu.

Więcej o:
radomsko psp 2 radomsko konkurs dopalacze
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE