Młodzi piłkarze RAP Radomsko grali na JUVENTA CUP

W ogólnopolskim turnieju Juventa Cup w Starachowicach brała udział drużyna Radomszczańskiej Akademii Piłkarskiej z grupy niebieskiej, czyli chłopcy z rocznika 2005 i młodsi.

W ogólnopolskim turnieju Juventa Cup w Starachowicach brała udział drużyna Radomszczańskiej Akademii Piłkarskiej z grupy niebieskiej, czyli chłopcy z rocznika 2005 i młodsi.

Zawodnicy rywalizowali z dwóch grupach po 6 zespołów. W grupie „A” rywalizowały zespoły: Juventa Starachowice, Polonia Iłża, Orlęta Kielce, PAS Skarżysko Kamienna, Ursus Warszawa, Puławianka Puławy. W grupie „B” AP Star Starachowice, KP Korona Kielce, Akademia Piłkarska Mirów, Radomiak Radom, ESBANK RAP Radomsko, BKS Lublin.

Pierwsze spotkanie w turnieju zawodnicy RAP Radomsko rozgrywali przeciwko drużynie BKS-u Lublin. - Od samego początku osiągnęliśmy przewagę i po bramce Kacpra  Janczaka wygraliśmy 1:0. – mówi Marek Kozak, trener RAP Radomsko.

Kolejne spotkanie zawodnicy z Radomska zagrali z Koroną Kielce. Spotkanie rozpoczęło się niefortunnie. - Po 2 minutach meczu przegrywaliśmy już 2:0. Ostatecznie udało nam się odrobić wynik i zremisować 3:3 – mówi trener. Bramki w tym meczu dla RAP-u strzelili: Jakub Klekowski – dwie oraz Jakub Baltyn.

Trzecie spotkanie ze Starem Starachowice rozpoczęło się znakomicie. Bramka Kacpra Janczaka dała prowadzenie drużynie RAP, niestety nie udało się utrzymać tego rezultatu i spotkanie zakończyło się  wynikiem  1:1.

Czwarte spotkanie w grupie przeciwko AP Mirów bez większej historii. - Liczne niewykorzystane sytuacje i bezbramkowy remis – mówi Marek Kozak. 

Ostatnie spotkanie w grupie młodzi piłkarze  z Radomska zagrali przeciwko Radomiakowi  Radom i było decydującym o awansie do półfinału z drugiego miejsca z grupy. Wcześniej awans zapewnił sobie Star Starachowice. Spotkanie z Radomiakiem zakończyło się wynikiem 1:1. Bramka zdobył Bartosza Wieloch. - Oznaczało to, że z drugiego miejsca w naszej grupie do półfinału awansowała Korona - relacjonuje opiekun drużyny RAP.

Ostatecznie drużyna RAP Radomsko zajęła 3. miejsce w grupie i zmierzyła się w meczu o 5. miejsce z PAS Skarżysko Kamienna. Niestety ostatni mecz naszych zawodników przyniósł pierwszą porażkę w turnieju 0:3, i ostatecznie zawodnicy RAP uplasowali się  na 6. miejscu w całym turnieju.

Więcej o:
rap rap radomsko piłka nożna
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE