Młodzi mieszkańcy Radomska zdawali egzamin na kartę rowerową

Młodzi mieszkańcy Radomska zdawali egzamin na kartę rowerową Fot. UM Radomsko/ KPP w Radomsku

Przy okazji Dnia Dziecka, policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Radomsku przeprowadzili egzamin na kartę rowerową.

Nieustannie przybywa uczniów, którzy chcą przystąpić do egzaminu na kartę rowerową, aby móc samodzielnie poruszać się po drogach publicznych. Szkoły przeprowadzają więc egzaminy, a ci którzy pomyślnie przejdą część teoretyczną, przechodzą do kolejnego etapu. Praktyczną część sprawdzianu przeprowadzali policjanci na terenie Miasteczka Ruchu Drogowego w Radomsku.

1 czerwca 2023 r. radomszczańscy funkcjonariusze egzaminowali ponad 40 dzieci. Policjanci podkreślali, że posiadanie roweru i poruszanie się nim wiąże się również z koniecznością nabycia odpowiednich umiejętności oraz wiedzy.

Informacje w zakresie zasad bezpieczeństwa najmłodszym przekazywali przede wszystkim nauczyciele i rodzice, którzy przygotowywali milusińskich do tego egzaminu. Istotnym przejawem troski o bezpieczeństwo najmłodszych tzw. niechronionych uczestników ruchu drogowego jest nieustanne przypominanie im zasad obowiązujących w ruchu drogowym oraz podnoszenie ich wiedzy a także świadomości w tym zakresie. Dlatego przed przystąpieniem do egzaminu uczniowie usłyszeli od policjantów wybrane informacje dotyczące prawidłowego zachowania na drodze, wyposażenia roweru, potrzeby używania elementów odblaskowych czy kasków ochronnych.

- Podczas egzaminu dzieci wykazywały się znajomością znaków drogowych, zasad obowiązujących rowerzystów oraz umiejętnościami praktycznymi. Wysoki poziom umiejętności jazdy na rowerze i solidna wiedza teoretyczna pozwoliły wszystkim uczniom zdać egzamin z wynikiem pozytywnym. Już niebawem otrzymają upragnione karty rowerowe, uprawniające ich do poruszania się po drogach – mówi Dariusz Kaczmarek, pełniący obowiązki oficera prasowego Komendy Powiatowej Policji w Radomsku.

W związku z tym, że dziś przypada Dzień Dziecka oraz Dzień bez Alkoholu, dzieci otrzymały od pracowników urzędu miasta drobne upominki oraz elementy, które zwiększą ich bezpieczeństwo na drodze. Dorośli obecni na miejscu otrzymali gadżety przypominające o tym, że wsiadając za kierownicę pojazdu należy zawsze być trzeźwym.

Więcej o:
radomsko policja radomsko karta rowerowa egzamin dzień dziecka
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE