Młodzi ludzie strajkują pod domami polityków. Ktoś tej formy ich nauczył…

Młodzi ludzie  strajkują pod domami polityków. Ktoś tej formy ich nauczył… Fot. M. Patalan

Arkadiusz Ciach, radny Rady Powiatu Radomszczańskiego, przewodniczący „Nowej Lewicy’’ w powiecie radomszczańskim jest zbulwersowany działaniami Rafała Dębskiego, przewodniczącego Rady Miejskiej Radomska.

- Przewodniczący wydał apel w sprawie „Strajku Kobiet”. Pan przewodniczący nie jest upoważniony do wydawania jakichkolwiek apeli, czy stanowisk. Przekroczył swoje kompetencje. Zgodnie z Ustawą o Samorządzie Gminnym, przewodniczący jest upoważniony do organizowania pracy Rady. Więcej uprawnień ta osoba nie ma. Ponadto ten Pan „obudził” się po tygodniu trwania protestów. W chwili, gdy machina się rozkręciła pomyślał, że ugra punkcik - komentuje Arkadiusz Ciach.

Gość programu „Staszczyk Niezależnie” nie rozumie, gdy słyszy krytykę w stosunku do młodych ludzi, którzy wychodzą na ulice w „Strajku Kobiet”.

- Osoby, które tak oceniają obecną rzeczywistość, nie rozumieją tego świata. Te osoby czują, myślą i dbają tylko o to, aby nie odbierać im praw, które słusznie im się należą – mówi Arkadiusz Ciach.

- Wystąpienia, manifestacje uliczne to jedna sprawa, pikiety okrzyki pod domem osoby publicznej, wulgaryzmy - druga. Czy ta forma powinna być akceptowalna przez opinie publiczną? To nie przesada? – pyta Irek Staszczyk.

- Pamiętam taki czas, że podobna manifestacja, w innym celu, ale udała się pod dom prezydenta Słowińskiego i wiem, że wtedy dość mocno przeżyła to cała rodzina prezydenta. Ktoś młodzież nauczył takiego zachowania a teraz się dziwią, że ktoś ich naśladuje – podkreśla Arkadiusz Ciach.

Cała rozmowa z Arkadiuszem Ciachem na portalu Radomsko24.pl w poniedziałek 9 listopada 2020 r. o godz. 19.45.

Więcej o:
radomsko strajk kobiet protest staszczyk niezależnie arkadiusz ciach rafał dębski
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE