Młodzi „erkaesiacy” wysoko w Sokolik ORLEN CUP

Młodzi „erkaesiacy” wysoko w Sokolik ORLEN CUP Fot. FB Sokolik CUP/RKS Radomsko

Turniej Sokolik ORLEN CUP to obecnie jeden z najbardziej prestiżowych turniejów piłki nożnej w Europie. W turnieju nie mogło zabraknąć młodych zawodników z Akademii Młodego Piłkarza RKS Radomsko z rocznika 2014.

Na turniej piłkarze pojechali do miejscowości Stróże koło Nowego Sącza pod wodzą trenera Mateusza Walaszczyka. Przez dwa dni turnieju (28-29 października), młodzi piłkarze rozegrali kilka spotkań wygrywając swoją grupę eliminacyjną (5 zwycięstw i remis). Jak podkrerśla Daniel Pietralik dyrektor Akademii, najcenniejsza wygrana 2:1 przyszła w meczu z FA Reprezentacją.

W drugim dniu podopieczni Mateusza Walaszczyka z pięciu spotkań wygrali dwa, zaś w trzech musieli uznać wyższość przeciwników w tym późniejszego zwycięzcy turnieju czyli drużyny Korony Kielce.

W turnieju wystartowało 36 drużyn z Polski i zagranicy. W ostatecznej klasyfikacji piłkarze z Radomska zajęli wysokie 4. miejsce. W nagrodę otrzymali puchary i medale. 

Zawody stały pod wielką ilością emocji i świetnych akcji w wykonaniu małych zawodników. Chłopcom należą się wielkie gratulacje gdyż zostawili za swoimi plecami takie topowe akademie jak: Ursus Warszawa, FA Akademy Reprezentacja, Hetman Zamość, AP Reissa Konin, BB Termalica Nieciecza.

Drużynę reprezentowali: Jan Duda, Szymon Szydziak, Marcel Makowski, Wiktor Dryja, Stanisław Rochowski, Franciszek Płóciennik, Kacper Stępień, Antoni Siarka, Jan Lisowski.

Więcej o:
rks rks radomsko akademia młodego piłkarza
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE