Młodzi druhowie OSP Strzałków i OSP Dąbrówka z wizytą w Szkole Głównej Służby Pożarniczej

Młodzi druhowie OSP Strzałków i OSP Dąbrówka z wizytą w Szkole Głównej Służby Pożarniczej Fot. OSP Strzałków

Na co dzień niosą pomoc innym i szkolą się. Wśród rozlicznych zajęć znajdują też czas na przyjemności. Mowa o druhach z OSP Strzałków, którzy dla Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej funkcjonującej przy jednostce oraz Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej z OSP Dąbrówka zorganizowali wycieczkę do Warszawy. Jedną z atrakcji było zwiedzanie Szkoły Głównej Służby Pożarniczej.

Organizatorem wycieczki do Warszawy był zarząd OSP Strzałków.

 - W pierwszej kolejności młodzież mogła zobaczyć Szkołę Główną Służby Pożarniczej, gdzie nasz druh uczący się tam, oprowadził uczestników oraz pokazał jak funkcjonuje szkoła, jakim sprzętem dysponuje. Został również zorganizowany krótki pokaz, gdzie strażacy będący na służbie pokazali, jak szybko reagują na sygnał alarmu – informuje zarząd OSP Strzałków.

Kolejnym etapem wycieczki było zwiedzanie stolicy w towarzystwie przewodnika.

- Udaliśmy się na taras widokowy Pałacu Kultury i Nauki. Tam podziwialiśmy widok na Warszawę. Po krótkiej przerwie na obiad wyruszyliśmy na Stare Miasto, gdzie przewodnik oprowadził nas po ciekawych miejscach. Na koniec wycieczki odwiedziliśmy Muzeum Powstania Warszawskiego – informuje zarząd OSP Strzałków.

Wycieczka do Warszawy została sfinansowana przez Gminę Radomsko, Komendę Główną Państwowej Straży Pożarnej oraz KP PSP Radomsko.

Więcej o:
powiat radomszczański gmina radomsko osp dąbrówka osp strzałków wycieczka warszawa
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE