Młodzi bokserzy z wizytą u prezydenta Radomska

Młodzi bokserzy z wizytą u prezydenta Radomska Fot. UM Radomsko

Prezydent Radomska, Jarosław Ferenc gościł utalentowanych młodych sportowców. Przedstawiciele Klubu Radomszczańskiej Szkoły Boksu NOKAUT w ostatnim czasie osiągnęli duże sukcesy na ogólnopolskim szczeblu.

Z prezydentem spotkali się:

- Maja Niedźwiecka - wicemistrzyni Polski w boksie kadetek 2021 na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży (OOM) w Spale w sierpniu br., reprezentantka kadry Polski Kadetek w boksie.
- Oliwia Ścisłowska - wicemistrzyni Polski w boksie kadetek 2021 na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży (OOM) w Spale w sierpniu br., reprezentantka kadry Polski Kadetek w boksie.
- Julia Mrozińska - reprezentantka kadry województwa łódzkiego w boksie, V miejsce w Mistrzostwach Polski juniorek zdobyte w czerwcu 2021. Obecnie przygotowuje się do mistrzostw woj. śląskiego, jest to impreza międzynarodowa.
- Kacper Zachmost - brązowy medalista Mistrzostw Polski Kadetów 2021 na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży (OOM) w Spale w sierpniu br., reprezentant kadry województwa łódzkiego w boksie.
- Radosław Mierzwa - wygrał eliminacje do kadry Polski młodzików w boksie w Sokółce br., reprezentant kadry województwa łódzkiego w boksie oraz kadry Polski młodzików. We wrześniu powalczy o mistrzostwo Polski w swojej kategorii.

Znakomite wyniki uzyskuje także Julia Kalecińska (nieobecna na spotkaniu) zdobywczyni Mistrzostwa Polski Juniorek w Boksie w czerwcu 2021 r. Jest także reprezentantką kadry Polski w boksie.

- Cieszę się, że zawodnicy radomszczańskiego klubu notują tak wysokie wyniki i uzyskują mistrzostwa w swoich kategoriach na szczeblu ogólnopolskim. To wielka duma dla naszego miasta mieć tak wspaniałych reprezentantów. Gratuluję wam wspaniałych osiągnięć i życzę kolejnych sukcesów – mówił podczas spotkania prezydent.

Młodym zawodnikom podczas spotkania z prezydentem towarzyszyli rodzice, dziadkowie oraz trenerzy.

- Dzięki uzyskanym od miasta dotacjom oraz stypendiom zarówno my – trenerzy, jak i zawodnicy czujemy, się docenieni przez samorząd To daje dodatkową motywację do dalszej pracy. Otrzymana dotacja służy klubowi, zawodnikom i pomaga w osiąganiu jak najlepszych wyników – zapewniał Robert Sztangreciak, trener RSB NOKAUT.

Więcej o:
radomsko urząd miasta radomsko spotkanie bokserzy nokaut radomsko
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE