Mistrz kierownicy wyłoniony

II edycja konkursu "Mistrz kierownicy" za nami. Młodzi kierowcy nie tylko mogli sprawdzić swoje umiejętności, ale również zdobyć przydatną wiedzę.

Na wszystkich kontynentach świata w wypadku samochodowym co 30 sekund ginie człowiek. W 2011 roku, w województwie łódzkim, policja odnotowywała wypadek samochodowy co godzinę i dziesięć minut. 80 % wypadków, w których giną ludzie, powodują kierowcy w wieku do 24 lat. Między innymi taką wiedzę zdobyli uczestnicy II edycji konkursu „Mistrz Kierownicy”, który odbył się 26.09 w Radomsku.Zorganizowali go Komenda Powiatowa Policji w Radomsku, Hufiec ZHP Radomsko, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Piotrkowie Trybunalskim, Ośrodek Szkolenia Kierowców Szadkowski oraz Stowarzyszenie Bezpieczna Droga i Miasto z Radomska.


Konkurs miał na celu zwiększenie wiedzy i praktyki młodych kierowców, posiadających prawo jazdy nie dłużej niż dwa lata. Składał się z dwóch etapów – teoretycznego i praktycznego. Pierwszy polegał na wypełnieniu testu wiedzy na temat zasad poruszania się w ruchu drogowym, w drugim kierowcy jeździli z piłeczką umieszczoną na masce samochodu, następnie pokonywali slalom w alkogoglach. Ostatnia konkurencja polegała na zrobieniu „ósemki” samochodem z zamontowanymi trojlerami. We wszystkich konkurencjach mierzony był czas.W konkursie wzięło udział 16 osób. Tytuł „Mistrza Kierownicy” zdobył Damian Kowalski, uczeń Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Radomsku. Podsumowaniem akcji i zarazem jej przesłaniem niech będą słowa przedstawiciela piotrkowskiego WORD-u „Lepiej spóźnić się dwie minuty, niż wcale nie dojechać” oraz komendanta policji „Wolniej jadę – dojadę”.


Zadanie zostało dofinansowane przez Miasto Radomsko w ramach realizacji programu "Wspieranie dodatkowych form spędzania czasu wolnego dla mieszkańców promujących życie bez alkoholu".

 

Dominika Szwed-Kipigroch

Więcej o:
mistrz kierownicy hufiec harcerze
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE