Minister Marlena Maląg w Radomsku: Polska stoi siłą rodziny

Fot. Wojciech Bojdo

Minister Pracy i Polityki Społecznej – Marlena Maląg gościła w Radomsku. Spotkała się z podopiecznymi klubu „Senior Plus”, a także samorządowcami i mieszkańcami Radomska oraz powiatu radomszczańskiego. Mówiła m.in. o rządowych programach, które zostały już wdrożone oraz tych, które dopiero wejdą w życie.

Pierwszym punktem wizyty Marleny Maląg w Radomsku była wizyta w prowadzonym przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej klubie Senior Plus. Tam minister rozmawiała z seniorami na temat ich potrzeb, wśród których wymieniano m.in. powstawanie kolejnych tego typu placówek.

Następnie, w Miejskim Domu Kultury, Minister Pracy i Polityki Społecznej spotkała się m.in. z samorządowcami z Radomska i powiatu radomszczańskiego, a także przedstawicielami stowarzyszeń i instytucji. W spotkaniu uczestniczył również wiceminister rolnictwa i rozwoju wsi Krzysztof Ciecióra.

Marlena Maląg mówiła o pomocy, jaką Polska oferuje uchodźcom z Ukrainy a także programach, jakie kierowany przez nią resort wprowadza z myślą o polskich rodzinach.

- Polska stoi siłą rodziny. Dlatego decyzje pana prezesa Jarosława Kaczyńskiego od samego początku, kiedy przejęliśmy władzę, są nakierowane na rodzinę. Zawsze będę przypominała nasze programy, bo one są inwestycją w rodzinę i dają siłę rodzinom, ale także zmieniły ich sytuację – mówiła Marlena Maląg.

Marlena Maląg zapewniła, że nie ma planów wydłużenia wieku emerytalnego.

- Ten wiek emerytalny to jest przywilej. Wiemy natomiast, że jest część osób, które chcą pracować dłużej. Są potrzebne doświadczone ręce, które będą wdrażały młode pokolenie do pracy. Dlatego wprowadziliśmy już tzw. PIT 0 dla seniorów, którzy jeszcze nie przechodzą na emeryturę, pracują – tłumaczyła Marlena Maląg.

Minister Maląg poinformowała, że polski rząd zamierza wdrażać program dotyczący tworzenia placówek międzypokoleniowych.

- Będą to placówki, w których będą mogli przebywać seniorzy wraz z osobami młodymi. Mam nadzieję, że w przyszłym roku rozpocznie się pilotaż tego programu – wyjaśnia Marlena Maląg.

Podczas spotkania w Radomsku, minister Marlena Maląg wręczyła przedstawicielkom Stowarzyszenia Kobiet Kietlina czek na 60 tys. złotych. Za te środki zostanie zrealizowany projekt „Kwiaty i smaki Kietlina”.

Zasubskrybuj nasz kanał na You Tube, żeby nie przegapić nowych relacji wideo!

Więcej o:
radomsko minister marlena maląg spotkanie wizyta seniorzy minister pracy i polityki społecznej
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE