Minister Emilewicz: pracujemy, jak pogodzić bezpieczeństwo Polaków z działalnością centrów handlowych

Minister Emilewicz: pracujemy, jak pogodzić bezpieczeństwo Polaków z działalnością centrów handlowych Fot. pixabay.com

- Są wypracowywane takie rozwiązania, które pogodzą bezpieczeństwo z dalszą działalnością centrów handlowych - powiedziała PAP wicepremier, minister rozwoju Jadwiga Emilewicz po środowej (22 kwietnia 2020 r.) wideokonferencji z udziałem premiera Mateusza Morawieckiego i szefów galerii handlowych. Dodała, że rząd chce być pewny, że społeczeństwo może bezpiecznie korzystać z galerii handlowych i temu służy dialog z branżą.

W środę odbyła się wideokonferencja premiera Mateusza Morawieckiego i wicepremier Jadwigi Emilewicz z szefami galerii handlowych.

Jak powiedziała PAP Emilewicz, poruszane były tematy bezpieczeństwa klientów galerii, współpracy przy odmrażaniu gospodarki.

- Przede wszystkim chcemy być pewni, że społeczeństwo może bezpiecznie korzystać z galerii handlowych i temu służy intensywny dialog z branżą, który prowadzimy, tworząc protokoły bezpieczeństwa - wskazała.

Wicepremier podkreśliła, że rząd rozumie potrzeby jak najszybszego uruchomienia sklepów w galeriach, aby biznes mógł dalej funkcjonować.

- Wypracowujemy takie rozwiązania, które pogodzą bezpieczeństwo z dalszą działalnością centrów handlowych - zaznaczyła.

W wyniku obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa handel w galeriach jest dopuszczalny tylko w sklepach spożywczych, drogeryjnych; działają też usługi pralnicze i markety budowlane.

(PAP)

Więcej o:
koronawirus galerie handlowe działalność zakupy galerie koronawirus
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE