Miniprzedsiębiorstwo II LO w finale ogólnopolskiego konkursu

Miniprzedsiębiorstwo SWAG ‘n’ SALAD działające w II LO zakwalifikowało się do drugiego ogólnopolskiego finału Konkursu PRODUKCIK 2014.

Miniprzedsiębiorstwo SWAG ‘n’ SALAD działające w II LO zakwalifikowało się do drugiego ogólnopolskiego finału Konkursu PRODUKCIK 2014.

Miniprzedsiębiorstwo tworzą uczniowie klasy II D, którzy od października łączą pasję z biznesem i sprzedają w szkole zdrowe jedzenie.

 

- SWAG'n'SALAD to nie byle jakie miniprzedsiębiorstwo. To firma, która jest naszym oczkiem w głowie. Sukcesy SWAG'u wzruszają nas i podnoszą na duchu ponieważ początkowo bardzo martwiliśmy się, że zdrowe odżywianie w naszym liceum się nie przyjmie. Po pewnym czasie uczniowie zaczęli pytać kiedy stoimy i czy aby na pewno będą ich ulubione produkty w sprzedaży. To jest coś, co cieszy najbardziej. Naszym celem było i jest szerzenie poglądu, że zdrowe jedzenie nie jest monotonne i może być naprawdę smaczne! I chyba udało się nam zostać zauważonym... Ciężko pracowaliśmy,  aby sprostać wymaganiom naszych klientów. Cóż... Jakość jest najważniejsza. Tym bardziej cieszy nas fakt docenienia przez ekspertów ze świata biznesu. – mówi o SWAG ‘n’ SALAD Ola Pigoń, jedna ze wspólniczek mini biznesu.

 

Przedsiębiorstwo prowadzone w II LO zostało zgłoszone do ogólnopolskiego konkursu wraz z 328 innymi firmami. Spośród tych zgłoszeń komisja kwalifikacyjna wyłoniła 30, które rywalizować będą podczas etapu centralnego na GPW. Przedmiotem oceny w postępowaniu kwalifikacyjnym były: raport z działalności mini przedsiębiorstwa oraz systematyczność i rzetelność firmy w zakresie dokumentowania działalności miniprzedsiębiorstwa na platformie internetowej programu.

 

- Uczestnictwo w konkursie daje wspólnikom miniprzedsiębiorstwa możliwość zweryfikowania swoich osiągnięć, doświadczeń i umiejętności podczas rywalizacji z kolegami i koleżankami z innych szkół.W pracach komisji konkursowych uczestniczą przedstawiciele świata biznesu, zatem jest to również okazja do poddania działalności miniprzedsiębiorstwa rzetelnej, ale zawsze życzliwej, ocenie praktyków biznesu. – mówi Sylwia Wawrzyniak, nauczycielka II LO, opiekun mini przedsiębiorstwa.

 

Finał konkursu odbędzie się w dniach 29 - 30 maja. Organizatorem Ogólnopolskiego Konkursu na Najlepsze Młodzieżowe Miniprzedsiębiorstwo „PRODUKCIK” jest Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości.

Więcej o:
ii lo biznes zdrowa żywność
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE