Mimo zakazu, radomszczanie „grupują się”! Policja interweniuje

Mimo zakazu, radomszczanie „grupują się”! Policja interweniuje

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Radomsku podjęli w miniony weekend około 20 interwencji w stosunku do osób, które mimo zakazu „grupują się”.

W związku z wprowadzonym w Polsce stanem epidemii, obowiązuje zakaz spotykania się w większych grupach. Tymczasem, jak się okazuje, wielu radomszczan zakaz ten łamie. W miniony weekend policjanci podjęli ok. 20 interwencji.

- Otrzymywaliśmy wiele sygnałów od radomszczan, którzy informowali nas, że na terenie miasta i powiatu „grupują się” mieszkańcy. Nie wszystkie te informacje się potwierdziły, ale w wielu przypadkach faktycznie okazywało się, że do zgrupowań dochodzi – informuje Wojciech Auguścik z Komendy Powiatowej Policji w Radomsku.

Potwierdzone informacje dotyczyły m.in. ok. 40 wędkarzy, którzy łowili ryby w Kodrębie a także osób gromadzących się pod sklepami w celu spożycia alkoholu. Tak było m.in. w rejonie sklepów przy ul. Brzeźnickiej, Batorego, Przedborskiej oraz Łokietka w Radomsku.

- Zaapelowaliśmy do tych osób o rozejście się. Nie było sprzeciwów, więc tym razem skończyło się tylko na upomnieniu. Ale już kolejnym razem taryfy ulgowej nie będzie – podkreśla Wojciech Auguścik.

Policjanci przez cały czas prowadzą wzmożone kontrole i sprawdzają, czy na terenie miasta i powiatu nie dochodzi do przypadków łamania zakazu grupowania się.

Więcej o:
koronawirus koronawirus radomsko zakaz gromadzeń interwencje policja kpp radomsko
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE