„Miłość pisze się Jezus”. Kto wygrał konkurs ortograficzny?

„Miłość pisze się Jezus”. Kto wygrał konkurs ortograficzny? Fot. UM Radomsko

W mieście takim jak Radomsko trudno jest nie kochać poezji... Tymi słowami rozpoczął się finałowy tekst XXIII Ogólnopolskiego Konkursu Ortograficznego „Miłość pisze się Jezus”, który odbył się 22 października w Miejskim Domu Kultury w Radomsku.

Z niezwykle wymagającymi tekstami, gdzie trzeba było się zmierzyć nie tylko z osobliwościami języka polskiego, ale i pisownią m.in. nazwisk J.R.R. Tolkiena i Pietera Bruegela, w 3 etapach zmagało się 44 uczestników. Do finału przeszła najlepsza „piątka”.

Tytuł mistrza ortografii przypadł Bartoszowi Rusinowi z II Liceum Ogólnokształcącego w Radomsku, którego do konkursu przygotowała Grażyna Biela. Do Bartosza trafiła również nagroda w wysokości 450 zł i nagroda rzeczowa.

II miejsce - Marlena Barańska z II Liceum Ogólnokształcącego w Radomsku - nagroda rzeczowa oraz 350 zł. Przygotowanie - Marzanna Lempart

III miejsce - Kacper Kowalczyk z II Liceum Ogólnokształcącego w Radomsku - nagroda rzeczowa oraz 200 zł. Przygotowanie - Anna Klimczak - Lizak.

IV miejsce - Aleksandra Trachta z Uniwersytetu Jagiellońskiego - nagroda rzeczowa.

V miejsce - Aleksandra Suszczyk z II Liceum Ogólnokształcącego w Radomsku - nagroda rzeczowa. Przygotowanie - Grażyna Biela.

Prace oceniała komisja w składzie: Danuta Zawadzka (przewodnicząca), Barbara Gnoińska, Milena Dobielska, Jolanta Stępień, Magdalena Karkowska - Gieroń, Aldona Wawrzonek, Żaneta Śliwiok, Aleksandra Gniłka oraz Agnieszka Nowakowska.

Nagrody ufundowane zostały przez Miasto Radomsko, Powiat Radomszczański i Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana”, a wręczone zostały przez wiceprezydent Radomska Małgorzatę Kańską-Kipigroch oraz wicestarostę Małgorzatę Lewandowską.

Więcej o:
radomsko mdk radomsko konkurs ortograficzny miłość pisze się jezus
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE