Mikrogranty na wspieranie inicjatyw lokalnych

Mikrogranty na wspieranie inicjatyw lokalnych

Centrum Promocji i Rozwoju Inicjatyw Obywatelskich OPUS prowadzi nabór wniosków w programie „Mikrogranty w Łódzkiem 2019: 20 lokalnych inicjatyw”.

Mikrogranty to środki na wsparcie przedsięwzięć lokalnych inicjatyw grup nieformalnych mieszkańców województwa łódzkiego w wysokości 4 000 zł. Program finansowany jest ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich na lata 2014-2020.

Celem Programu jest zwiększenie zaangażowania obywateli, mieszkańców województwa łódzkiego w życie publiczne poprzez wspieranie mikrograntami w wysokości 4 000 zł, 20 lokalnych inicjatyw, wyłonionych w trybie konkursowym.

Typy wspieranych w 2019 roku lokalnych inicjatyw powinny mieścić się w sferze zadań publicznych  i obejmować: inicjatywy i wydarzenia realizowane na rzecz mieszkańców województwa łódzkiego, o charakterze włączającym do wspólnego działania, pobudzające lokalną aktywność oraz inicjatywy służące rozwojowi społeczności lokalnej oraz wzmacniające tożsamość regionalną.

Realizatorami  przedsięwziąć mogą być są grupy nieformalne (nie mniej niż 3 osoby pełnoletnie, mieszkańcy województwa łódzkiego).

Termin składania wniosków  upływa 17 maja. Wnioski należy składać TUTAJ.

Okres realizacji projektów potrwa od 1 lipca do 8 grudnia.

Więcej o:
mikkrogranty
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE