Mikołajkowy ESBANK CUP. Wyniki i zdjęcia - Radomsko24.pl

Mikołajkowy ESBANK CUP. Wyniki i zdjęcia

Przez dwa dni 6-7 grudnia w radomszczańskiej hali sportowej rozgrywano turniej piłkarski „Mikołajkowy ESBANK CUP”.

Przez dwa dni 6-7 grudnia, w radomszczańskiej hali sportowej rozgrywano turniej piłkarski „Mikołajkowy ESBANK CUP”.

W pierwszym dniu wystartowało 12 drużyn, w tym 4 zespoły Radomszczańskiej Akademii Piłkarskiej. Łącznie zagrało  150 młodych piłkarzy. W turnieju chłopców z rocznika 2007/2008 (Grupa Żółta) grały zespoły ESBANK RAP 1 Radomsko, ESBANK RAP 2 Radomsko, Akademia 1 Moszczenica, Akademia 2 Moszczenica, Szczerbiec Wolbórz i Skra Częstochowa.

Po niezwykle emocjonujących spotkaniach grupowych i finałowych zwycięzcami zostali gospodarze turnieju ESBANK RAP 1 Radomsko, którzy w finale pokonali Akademię Moszczenica 1:0. Trzecie miejsce zajęli piłkarze Skry Częstochowa.

Podobnie było w turnieju chłopców z rocznika 2005/2006 (Grupa Niebieska). Tutaj zagrały również dwa zespoły RAP-u, a także Orzeł Dobryszyce, Akademia Moszczenica, Lechia Tomaszów Mazowiecki i LUKS Gomunice.

ESBANK RAP Radomsko triumfował w turnieju. W meczu finałowym pokonał Akademię Moszczenia 2:0. W meczu o III miejsce LUKS Gomunice dopiero w konkursie rzutów karnych okazał się lepszym od Lechii Tomaszów.

Zespoły Radomszczańskiej Akademii Piłkarskiej dopiero drugi raz wygrały turniej „Mikołajkowy ESBANK CUP”. Pierwsza wygrana była w pierwszej edycji turnieju, druga dopiero teraz i w dodatku w dwóch kategoriach wiekowych.

Drugie zespoły RAP-u zajęły odpowiednio: w Grupie Żółtej 6. miejsce, a Grupie Niebieskiej 5. miejsce.

W niedzielę turniej kontynuowali chłopcy z Grupy Czerwonej, z rocznika 2004. Obok dwóch zespołów ESBANK RAP Radomsko zagrali piłkarze z UKS Concordii 1909 Piotrków Tryb., UKS Piotrcovii Piotrków Tryb., Orlika Blachowni, Znicza Kłobuck, Pogoni Kamyk i Szczerbca Wolbórz. Ogółem 100 zawodników z 7 klubów.

Turniej zakończył się finałem zespołów z Piotrkowa Trybunalskiego. Po końcowym gwizdku sędziego był remis 0:0 i o wygranej zadecydowały rzuty karne. Te, lepiej wykonywali chłopcy z Concordii i to oni mogli podnieść okazały puchar za zwycięstwo.

Zawodnicy Radomszczańskiej Akademii Piłkarskiej uważani za faworytów turnieju ostatecznie zajęli 3. miejsce po wygraniu w decydującym meczu ze Zniczem Kłobuck 4:0. Druga drużyna RAP-u zajęła 8. miejsce.

Na zakończenie zmagań w pierwszym i drugim dniu turnieju, jak przystało na okres mikołajek, każdy zawodnik otrzymał świąteczną paczkę słodkich nagród i upominków rzeczowych. Każdy zespół otrzymał dyplom ze zdjęciem własnej drużyny i puchar za zajęcie miejsc 1-3. Trenerzy wszystkich zespołów również otrzymali mikołajkowy upominek.