Mikołajki czas zacząć

Mikołajki czas zacząć

Zazwyczaj Święty Mikołaj odwiedza dzieci 6 grudnia, jednak za sprawą Fundacji Przyjazna Planeta oraz Stowarzyszenia Rodziców i Opiekunów Osób Niepełnosprawnych Koniczynka, dzieci będące pod opieką stowarzyszenia i Przedszkola Specjalnego otrzymały dziś pierwsze prezenty.

- Tym razem postanowiliśmy połączyć siły z Fundacją Przyjazna Planeta i jest to nasza wspólna impreza. Razem możemy zrobić więcej, dzieci otrzymają ładniejsze prezenty, czym sprawimy im większą radość – wyjaśnia prezes Koniczynki, Katarzyna Chybała.

Mikołajkową imprezę rozpoczęto warsztatami integracyjnymi, które polegały na wspólnym malowaniu świątecznych bombek. Dzieci chętnie włączyły się do wspólnej zabawy i wraz z rodzicami tworzyły małe malarskie arcydzieła.

- Bardzo podoba mi się taka impreza, dzieci mogą razem się bawić, przebywać ze sobą i integrować. Na pewno jest to dodatkowa radość dla dzieci, bo już za kilka dni w domu będą czekać kolejne prezenty, które przyniesie im Święty Mikołaj – zauważa mama jednego z niepełnosprawnych dzieci.

Mikołajki były okazją do zaprezentowania radomszczanom nowej fundacji działającej w Radomsku. Przyjazna Planeta również chce pomagać niepełnosprawnym dzieciom. Jak wyjaśnia jej prezes, Wiesław Kamiński, fundacja w pierwszej kolejności chce pomóc dzieciom z porażeniem mózgowym, zespołem Downa oraz przewlekłą astmą.

- Dopiero zaczęliśmy działalność, rejestracja odbyła się w sierpniu. Zaczęliśmy wolno i spokojnie, by z braku doświadczenia nie zrobić zbyt wielu błędów. Zaczynamy się pokazywać ale obok tego pracujemy bardzo ciężko nad zakończeniem banku informacji o osobach, z którymi będziemy współpracować – wyjaśnia prezes Wiesław Kamiński, dodając jednocześnie, iż współpraca z Koniczynką niesie ze sobą wiele korzyści dla nowej fundacji. Prezes zauważył, iż Koniczynka jest bardzo dobrze zorganizowana i odnosi wielkie sukcesy w niesieniu pomocy niepełnosprawnych osobom.

Więcej o:
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE