Mikołaj zagościł w Muzeum

Mikołaj zagościł w Muzeum

Muzeum Regionalne w Radomsku przygotowało warsztaty plastyczne dla dzieci, podczas których najmłodsi radomszczanie tworzyli ozdoby choinkowe w postaci małych aniołków. Jak na 6 grudnia przystało, w muzeum nie mogło zabraknąć Świętego Mikołaja, który przygotował dla dzieci uwielbiane przez nie słodkości.

- Mikołajki są szczególnym dniem dla wszystkich dzieci, w związku z tym, muzeum przygotowało dla milusińskich przedszkolaków a także dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych szereg działań o charakterze kulturalno-artystycznym. Na początku rozmawialiśmy z dziećmi na temat świąt, mikołajek i o tym skąd pochodzi ta tradycja – wyjaśnia Alina Wilkoszewska z radomszczańskiego muzeum.

Po krótkim wstępie dzieci odwiedził Święty Mikołaj, obdarował je słodyczami i wspólnie zaśpiewali kilka znanych dzieciom piosenek. Po wizycie Mikołaja przyszedł czas na warsztaty plastyczne, poświęcone tworzeniu ozdób choinkowych.

- Często bywamy w muzeum, nie są to tylko mikołajki. Dzieci znają to miejsce i zawsze chętnie biorą udział w różnego rodzaju warsztatach, w których uczą się nowych technik plastycznych – dodaje Magdalena Arczewska z Publicznego Przedszkola nr 2 w Radomsku.

Więcej o:
mikołajki mikołajki radomsko muzeum radomsko
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE