Mieszkaniec gm. Gomunice uprawiał w szafie konopie

Mieszkaniec gm. Gomunice uprawiał w szafie konopie Fot. KPP Radomsko

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Kamieńsku w ramach zwalczania przestępczości narkotykowej zatrzymali 33-letniego mieszkańca gminy Gomunice, który w specjalnie wyposażonej szafie uprawiał rośliny konopi indyjskich. Organizatorowi uprawy grozi kara nawet do 3 lat więzienia.

10 maja 2021 roku policjanci pojechali do miejsca zamieszkania 33-latka w związku z podejrzeniem, że na terenie tej posesji może znajdować się nielegalna uprawa konopi indyjskich.

- Przypuszczenia stróżów prawa potwierdziły się. W jednym z pomieszczeń gospodarczych policjanci znaleźli specjalnie przygotowaną szafę oraz specjalistyczny sprzęt wspomagający uprawę konopi. Wewnątrz znajdowało się osiem donic z sadzonkami konopi indyjskich w różnej fazie wzrostu. Ponadto, funkcjonariusze znaleźli ponad 17 gramów gotowej marihuany, fragmenty roślin z wcześniejszych upraw oraz przedmioty służące do porcjowania narkotyku – mówi Aneta Wlazłowska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Radomsku.

Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie. 11 maja usłyszał zarzuty uprawy, posiadania oraz udzielania nielegalnych używek. Za takie przestępstwa grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Więcej o:
policja konopie gmina gomunice
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE