Mieszkańcy ulicy Parkowej w Radomsku interweniują u radnych Koalicji Obywatelskiej. Chcą poprawy nawierzchni drogi

Mieszkańcy ulicy Parkowej w Radomsku interweniują u radnych Koalicji Obywatelskiej. Chcą poprawy nawierzchni drogi Fot. Klaudia Gajda

Od kilku tygodniu w każdą środę, w biurze Koalicji Obywatelskiej przy ulicy Przedborskiej, dyżur pełnią radni oraz członkowie KO. Czekają na radomszczan zgłaszających problemy i interwencje. 27 kwietnia do biura przyszli przedstawiciele mieszkańców ulicy Parkowej w Radomsku. Żalili się na fatalny stan drogi.

Ulicy Parkowej w zasadzie nie ma. Jest najgorszą ulicą w mieście. Jeśli nie zostanie szybko naprawiona to się rozpadnie. Tak sprawę komentowali mieszkańcy.

- Ta droga była budowana 40 lat temu… a my już od 20 lat prosimy o to by ją naprawić. To jest najbardziej zaniedbana ulica w mieście. Kiedyś nawet myślałem, że będą ją odnawiać, bo pojawił się jakiś ciągnik, ale okazało się, że tylko sprzątają. A dodatkowo po tym sprzątaniu, kiedy zebrano pył i kurz droga wygląda jak wyschnięta rzeka. Widać kamienie – mówił jeden z mieszkańców ulicy Parkowej.

Ulica często jest traktowana jako objazd kiedy zakorkowana jest ulica Narutowicza, sugerowali podczas spotkania mieszkańcy.

- Przy okazji prac związanych z montażem sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu Narutowicza i Kraszewskiego, ja prosiłem by na tych uliczkach, które są w okolicy wstawić ograniczenia tonażu do 5 ton. Niestety tego nie zrobiono. U nas w mieście nie wykonuje się woli radnych – mówił Rafał Dębski, pełniący tego dnia dyżur, radny Rady Miejskiej w Radomsku z KO.

Radny Rafał Dębski wyszedł z inicjatywą napisania wniosku do prezydenta Radomska o remont drogi. Pod nim podpisać się mają mieszkańcy ulicy Parkowej, którzy oczekują na odnowienie drogi. Radny wystosuje także zaproszenie do prezydenta Jarosława Ferenca i wyznaczony zostanie termin spotkania z mieszkańcami – właśnie na tej ulicy.

Mieszkańcy dodali jeszcze, że mały, kosmetyczny remont nie wystarczy. Potrzeba kompleksowego remontu: odwodnienia – teraz często przed domami pojawiają się kałuże, budowy progów zwalniających oraz chodnika.

W środę dyżur w siedzibie KO pełnili Rafał Dębski oraz Waldemar Nita. Działacze Koalicji Obywatelskiej zapraszają mieszkańców do swojego biura przy ulicy Przedborskiej 2 - w godzinach 16-18 na spotkania, które odbywać się będą cyklicznie w każdą środę. 

Więcej o:
rafał dębski interwencja koalicja obywatelska platforma obywatelska parkowa ulica parkowa radomsko
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE