Mieszkańcy ulic Paderewskiego i Wieniawskiego w Radomsku mają dość dziurawej drogi

Fot. Klaudia Gajda

We wtorek, 4 kwietnia radni Koalicji Obywatelskiej zorganizowali spotkanie z mieszkańcami ulic Paderewskiego i Wieniawskiego. Ci mają już dość fatalnego stanu nawierzchni drogi.

Mieszkańcy tych ulic już od lat zabiegają o kompleksowy remont nawierzchni lub sukcesywne zapełnianie ubytków. Jednak jak podkreślają, władze myślą o ich problemie tylko przy okazji wyborów, a już po nich zapominają o tej części miasta.

- Mieszkańcy nie mogą doczekać się załatania zwykłych dziur, mieszka tutaj dużo osób z dziećmi, nie ma nawet jak wyjść na spacer. Nie ma tutaj oświetlenia, była robiona kanalizacja ale nie została doprowadzona do końca. PGK nie umie załatać dziur, Miasto nie umie załatać dziur – mówił radny Dariusz Kopeć.

- Ulica Wieniawskiego i Paderewskiego od zawsze były traktowana po macoszemu, od zawsze były dziury, od zawsze musieliśmy prosić się włodarzy, ludzi kompetentnych aby nam pomogli, te dziury zasypali. Przyjeżdżali panowie zasypywali, później drugi raz i trzeci raz i tak w kółko. To był materiał szkodliwy dla zdrowia, bo to był haś. Jak jest sucho to pył się unosi, nie możemy otworzyć okien. Dlaczego jesteśmy zostawieni sami sobie, dlaczego nikt nam nie pomoże – mówi jedna z mieszkanek ul. Wieniawskiego.

Radni Koalicji Obywatelskiej zamierzają do władz miasta złożyć wniosek o to by ulice Paderewskiego i Wieniawskiego zostały jak najszybciej wyremontowane.

Szersza relacja z wydarzenia w piątkowym (7 kwietnia) Serwisie Flesz

Zasubskrybuj nasz kanał na You Tube, żeby nie przegapić nowych relacji wideo!

Więcej o:
Mieszkańcy ulic Paderewskiego i Wieniawskiego w Radomsku mają dość dziurawej drogi
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE