Mieszkańcy ul. Chopina w Radomsku domagają się remontu drogi

Mieszkańcy ul. Chopina w Radomsku domagają się remontu drogi Fot. P. Aulich

W poniedziałek, 30 października przy ul Chopina w Radomsku odbyło się spotkanie radnych Rady Miejskiej w Radomsku Rafała Dębskiego oraz Łukasza Więcka z mieszkańcami tej ulicy. Mieszkańcy chcą remontu tej drogi.

Radni z opozycji zorganizowali spotkanie z mieszkańcami, jego efektem jest postulat do Jarosława Ferenca o zabezpieczenie środków w budżecie na wykonanie remontu lub przebudowy drogi. Radni przypomnieli, że w obecnej kadencji Rada Miejska w Radomsku wskazała tę drogę jako konieczną do remontu i zabezpieczyła na ten cel środki. Jednak w trakcie przygotowań okazało się, że PGNiG na wniosek mieszkańców wykona przyłącza gazowe, co przyczyniło się do opóźnienia remontu, a środki trafiły na inne zadanie.

Na dzień 30 października 2023 roku PGNiG kończy wykonywanie przyłączy. W związku z tym, radni z opozycji postulują o ponowne zabezpieczenie odpowiednich środków w budżecie oraz rozpoczęcie prac zmierzających do wykonania remontu lub przebudowy drogi w obecnej kadencji Rady Miejskiej i Prezydenta Radomska. Radni powołują się na deklarację złożoną wielokrotnie na sesjach rady miejskiej przez prezydenta Jarosława Ferenca.

Mieszkańcy ul. Chopina liczą na szybką realizację swoich postulatów i poprawę jakości życia w swojej okolicy.

Więcej o:
Mieszkańcy ul. Chopina w Radomsku domagają się remontu drogi
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE