Mieszkańcy pytają radnych o oddział pediatryczny. A radni pytają zarząd powiatu

Mieszkańcy pytają radnych o oddział pediatryczny. A radni pytają zarząd powiatu

Radni Koalicji Obywatelskiej 6 kwietnia ruszyli z dyżurami dla mieszkańców w swojej siedzibie przy ul. Przedborskiej. Jak mówią od razu pojawiło się kilka osób. I od razu padły pytania o działalność szpitala w Radomsku. A konkretnie termin przywrócenia oddziału pediatrycznego. Radny powiatowy Marek Rząsowski i miejski radny Piotr Lisowski pytają zarząd powiatu o aktualne podejmowane działania w tym zakresie.

- W związku z pismem skierowanym do Państwa w dniu 18 października 2021 r. oraz otrzymaną odpowiedzią dotyczącą Oddziału Pediatrycznego Szpitala w Radomsku, jak również w związku z zapytaniami mieszkańców miasta i powiatu między innymi skierowanymi w ramach dyżuru Radnych Koalicji Obywatelskiej (w dniu 6 kwietnia br.), prosimy o podanie do publicznej wiadomości informacji dotyczących terminu przywrócenia pracy Oddziału Pediatrycznego oraz aktualnie podejmowanych działań w tym zakresie – napisali w piśmie złożonym w starostwie w dniu 8 kwietnia.

- Mieszkańcy podczas rozmów z nami zwracają uwagę, na fakt ze z dniem 1 kwietnia 2022 roku oddziały, które wcześniej zostały przekształcone na tzw.  oddziały covidowe wróciły do swoich wcześniejszych zadań, jak również na fakt, że kolejne deklarowane terminy nie doprowadziły do skutecznego rozwiązania problemu i ponownego uruchomienia oddziału – podkreślają.

- Kolejnym faktem, na który zostaje zwracana uwaga mieszkańców jest informacja widniejąca na stronie internetowej szpitala w zakładce - organizacja - oddziały szpitalne  mówiąca o tym iż w tejże placówce taki oddział istnieje wraz z izba przyjęć oraz że jego ordynatorem jest dr. Paweł Frieman co wprowadza wszystkich w błąd – zauważają.

Więcej o:
marek rząsowski piotr lisowski ko po w radomsku kolalicja obywatelska szpital powiatowy w radomsku
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE