Radomsko, Łódzkie 8.3o Niedziela, 22 Września 2019

Mieszkańcy pozbywają się elektroodpadów

Miasto
Beata Januszewska

Wzorem lat ubiegłych, również i w tym roku Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Radomsku 20 maja zorganizowało na placu przy Miejskim Domu Kultury, zbiórkę elektroodpadów. Po raz pierwszy w akcji mogli uczestniczyć mieszkańcy gmin: Radomsko i Masłowice, do których przyjechała ciężarówka odebrać odpady.

Zbiórkę elektroodpadów i baterii w zamian za sadzonkę, Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Radomsku organizuje już po raz czwarty. Zainteresowanie akcją wśród mieszkańców, z roku na rok jest coraz większe. Pozbywanie się sprzętu jest oczywiście nieodpłatne.

Ciężarówka już w ciągu pierwszej godziny została wypełniona po brzegi starymi telewizorami, odkurzaczami, lodówkami, ale i też mniejszym sprzętem AGD, jak opiekacze, sokowirówki i inne. Do oddzielnego pojemnika można było oddać zużyte baterie. W zamian można było otrzymać broszury informacyjne, drobne gadżety, jak ołówki, magnesy na lodówkę, czy lizaki. Nie brakowało również chętnych na sadzonki drzew, by zasadzić je w swojej okolicy. Można było wybrać spośród sosny, świerku i buku.

- Akcję prowadzimy wspólnie z Nadleśnictwem Radomsko, które jest fundatorem sadzonek i które dzisiaj każdy mieszkaniec otrzyma za przyniesiony elektrosprzęt. Wydarzenie ma też wymiar edukacyjny. Chcemy pokazać mieszkańcom, że można dbać o środowisko w bardzo łatwy sposób, nie ponosząc dodatkowych kosztów i pozbywać się przy okazji z domów rzeczy niepotrzebnych, a nawet szkodliwych. Akcja co roku cieszy się coraz większym zainteresowaniem. W tym roku po raz pierwszy mamy zbiórkę mobilną, czyli wyruszyliśmy ze zbiórką poza granice miasta Radomska. Zbiórką objęliśmy gminy Radomsko, Masłowice. I tak naprawdę okazuje się, że na tych gminach, w których wcześniej nie byliśmy akcja cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem. A w samym Radomsku, mieszkańcy się już przyzwyczaili, że w maju przeprowadzana jest taka akcja
- mówiła Magdalena Jurek z PGK.

komentarze