Mieszkańcy osiedla Mickiewicza w Radomsku biorą sprawy w swoje ręce. Sprzeciwiają się budowie bloków TBS. Tematem zajmą się radni

Mieszkańcy osiedla Mickiewicza w Radomsku biorą sprawy w swoje ręce. Sprzeciwiają się budowie bloków TBS. Tematem zajmą się radni Fot. Wojciech Bojdo

Mieszkańcy osiedla Mickiewicza w Radomsku nie chcą, aby w bliskim sąsiedztwie ich domów zostały wybudowane bloki TBS. O interwencję poprosili miejskich radnych Pawła Pichita i Rafała Dębskiego.

Mieszkańcy podkreślają, że wybudowali domy właśnie w tej okolicy, ponieważ nie chcieli mieszkać w gęstej „blokowej” zabudowie. Tymczasem okazało się, że Towarzystwo Budownictwa Społecznego chce na osiedlu Pana Tadeusza wybudować trzy budynki wielorodzinne. Mieszkańcy takiej inwestycji mówią zdecydowane „NIE”.

O pomoc zwrócili się do miejskich radnych Pawła Pichita i Rafała Dębskiego. Radni złożyli wniosek do przewodniczącego Komisji Rozwoju Miasta i Planowania Przestrzennego – Jacka Gębicza, w którym poprosili o wprowadzenie do porządku obrad komisji punktu dotyczącego planowanej na osiedlu Pana Tadeusza inwestycji. Pod wnioskiem podpisało się ponad 40 mieszkańców.

Komisja zajmie się tematem podczas posiedzenia wyznaczonego na 6 kwietnia 2022 r. na godz. 13.00. Posiedzenie komisji (wizja lokalna) zostanie zorganizowane w rejonie skrzyżowania ul. Pana Tadeusza i Szarych Szeregów w Radomsku.  

Czytaj też: Mieszkańcy ulicy Pana Tadeusza w Radomsku nie chcą budowy bloków po sąsiedzku

Więcej o:
radomsko osiedle pana tadeusza bloki tbs inwestycja protest mieszkańców komisja rozwoju miasta
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE