Mieszkańcy mają głos

Trwa badanie społeczne w związku z przygotowaniami do rewitalizacji centrum Radomska. 24 maja w Parku Solidarności radomszczanie mogli wyrazić swoją opinię w zakresie układu komunikacyjnego i organizacji ruchu.

Trwa badanie społeczne w związku z przygotowaniami do rewitalizacji centrum Radomska. W niedzielę 24 maja w Parku Solidarności radomszczanie mogli wyrazić swoją opinię w zakresie układu komunikacyjnego i organizacji ruchu.



Mieszkańcy Radomska, którym nie jest obojętne to, jak może wyglądać w przyszłości centrum miasta skorzystali z okazji i wypełnili ankietę w punkcie znajdującym się przy pomniku KWP przy ul. Armii Krajowej. W punkcie konsultacyjnym mogli zapoznać się z poszczególnymi rozszerzonymi wariantami, a potem oddać głos na ten, który najbardziej im odpowiada.

Przy namiocie znajdowała się tablica, na której przedstawiono do wyboru 5, a nie jak do tej pory 4 warianty przyszłego układu komunikacyjnego (w obrębie ul. Reymonta, Żeromskiego i 3-go Maja) w formie graficznej wraz z opisem, a także 3 warianty dotyczące lokalizacji nowych parkingów.
Wszelkich wyjaśnień oraz odpowiedzi na pytania udzielała architekt miasta Katarzyna Ciupa.

- Myślę, że sporo wątpliwości już zostało rozwianych, co do wariantów, które ostatnio pojawiły się w mediach. Myślę, że taki bezpośredni kontakt z Radomszczanami jest niezwykle potrzebny, bo możemy porozmawiać, odpowiedzieć na pytania – stwierdza Katarzyna Ciupa. - Są różne opinie. Był na przykład starszy pan, który twierdzi, że wyodrębnienie starówki w centrum miasta byłoby bardzo zasadne i że to nie jest problem, żeby się 200 metrów przejść w jedną czy drugą stronę. To był ciekawy głos, za który bardzo dziękuję. Jednak były też takie głosy mówiące o tym, że żadne zmiany nie są potrzebne, ale to jest zdecydowana mniejszość – dodaje.

Informacji udzielali także miejscy radni. Wybierając jeden z wariantów każdy kierował się różnymi aspektami, ważnymi dla siebie. Dla jednych była to możliwość dojazdu autobusami MPK do ścisłego centrum, a dla innych wielkość miejsca przeznaczonego na rekreacje, czy życie kulturalne. Jednak dla wszystkich, którzy w niedziele oddali swój głos w sprawie rewitalizacji ważne było to, że są uczestnikami toczących się przygotowań do zmian.

Chcę być uczestnikiem zmian, jakie w Radomsku zachodzą i tyle – mówi z przekonaniem pani Marzena.

Jednak nie dla wszystkich jest to takie oczywiste. Przykre, a zarazem niepokojące jest to, że wielu młodych mieszkańców Radomska zachęcanych do wyrażenia swojej opinii odmawiało wzięcia udziału w ankiecie.

A przecież to właśnie teraz młodzi i ci starsi radomszczanie mają szansę wziąć sprawy w swoje ręce, zadecydować o tym, jak nasze miasto może wyglądać w przyszłości. To naprawdę nie jest trudne.

Żeby zapoznać się z poszczególnymi wariantami wraz z opisem wystarczy wejść na stronę urzędu miasta i pobrać plik z wariantami oraz formularz ankiety. Wypełnioną ankietę należy dostarczyć do magistratu do 7 czerwca 2015 roku.

Podobne spotkania odbyły się w Parku świetojańskim i na Placu 3-go Maja.

Więcej o:
rewitalizacja centrum ankieta
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE