Mieszkańcy dzielnicy Bartodzieje w Radomsku nie chcą nadajnika telefonii komórkowej. Na odwołanie mają czas do 1 sierpnia

Mieszkańcy dzielnicy Bartodzieje w Radomsku nie chcą nadajnika telefonii komórkowej. Na odwołanie mają czas do 1 sierpnia Fot. pixabay.com

W poniedziałek 1 sierpnia 2022 r. mija termin, w którym można złożyć odwołanie od wydanej przez prezydenta Radomska pozytywnej decyzji dotyczącej lokalizacji w dzielnicy Bartodzieje stacji bazowej telefonii komórkowej. Radny Rady Miejskiej Rafał Dębski zarzuca władzom miasta, że o wyrażeniu zgody na inwestycję poinformowały mieszkańców jedynie za pośrednictwem ogłoszenia.

- W poniedziałek, 18 lipca, Prezydent Jarosław Ferenc podał na stronie internetowej Urzędu Miasta Radomska: w zakładce ogłoszenia oraz na tablicy ogłoszeń do publicznej wiadomości informację, że wydał decyzję na budowę stacji bazowej Telefonii Komórkowej Orange Polska S.A. na terenie działki nr ewid. 134 obręb 47 przy ul. Narutowicza w Radomsku – pisze na swoim facebookowym profilu radny Rafał Dębski.

Od tej decyzji odwołać można się w terminie 14 dni od skutecznego doręczenia, czyli licząc od poniedziałku (18 lipca) 14 dni – do 1 sierpnia (poniedziałek).

Radny podkreśla, że od 4 lat mieszkańcy dzielnicy Bartodzieje apelują do prezydenta o wydanie odmownej decyzji dla budowy stacji bazowej telefonii komórkowej.

- Stało się jednak inaczej. Dzielnica Bartodzieje to gęsta zabudowa jednorodzinna a wieża antenowa ma powstać pomiędzy Publiczną Szkołą Podstawową nr 5 a Kościołem NMP. Czy w tak ważnej sprawie prezydent powinien ograniczać się do publikacji tak istotnych decyzji jedynie na stronie miasta. Skąd mieszkańcy mieli dowiedzieć się o Pana decyzji i możliwości odwołania. To celowe działanie czy może strach przed reakcją opinii publicznej? – pisze Rafał Dębski.

Więcej o:
radomsko bartodzieje nadajnik telefonia komórkowa rafał dębski odwołanie
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE