Mieszkańcy chcą przyjścia dla pieszych w rejonie ul. Prusa w Radomsku

Mieszkańcy chcą przyjścia dla pieszych w rejonie ul. Prusa w Radomsku Fot. Google Street View

Radomszczanie proszą o wytyczenie przejścia dla pieszych przy ul. Prusa (od strony skrzyżowania z ul. Brzeźnicką). Wniosek w tej sprawie złożył do władz miasta radny Kamil Bugdal.

Pierwszy wniosek w tej sprawie radny skierował w listopadzie 2021 r. Otrzymał jednak odpowiedź, że nie jest to możliwe, ponieważ w związku z przebudową ul. Ks. Kościowa, opracowana już została organizacja ruchu w tej części miasta. Nie przewidywała ona jednak przejścia dla pieszych. W związku z tym radny pod koniec stycznia 2022 r. ponowił wniosek.

- Podtrzymuję za zasadne wytyczenie przejść dla pieszych w ul. Prusa, w szczególności w rejonie skrzyżowania z ul. Brzeźnicką. Nawet po przywróceniu poprzedniej organizacji ruchu (sprzed przebudowy ul. Ks. Kościowa) w tym miejscu będzie istniała potrzeba bezpiecznego poruszania się pieszych. Jest to związane z ruchem rodziców, przywożących swoje pociechy do żłobka zlokalizowanego przy skrzyżowaniu ul. Prusa i Brzeźnickiej. Ulica Prusa posiada chodnik po jednej stronie, tym niemniej rodzice i dzieci muszą mieć możliwość przejść bezpiecznie zwłaszcza w okolicach skrzyżowań z pozostałymi ulicami – napisał we wniosku radny Kamil Bugdal.

Radny oczekuje na wskazanie pierwszego możliwego terminu wytyczenia przejścia dla pieszych.

Więcej o:
radomsko urząd miasta radomsko ulica prusa przejście dla pieszych wniosek kamil bugdal
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE