Miejskie targowisko otwarte. Policja pilnuje bezpieczeństwa sanitarnego

Miejskie targowisko otwarte. Policja pilnuje bezpieczeństwa sanitarnego Fot. KPP w Radomsku, Wojciech Bojdo

Zgodnie z wczorajszymi zapowiedziami, miejskie targowisko w Radomsku zostało ponownie udostępnione kupującym i handlującym. Obiekt funkcjonuje z zachowaniem wszystkich obowiązujących obecnie norm sanitarnych.

Jak informowaliśmy w środę 1 kwietnia, na prośbę Wojewody Łódzkiego Tobiasza Bocheńskiego prezydent Radomska Jarosław Ferenc podjął decyzję o wznowieniu działalności Placu Targowego przy ul. Targowej 4 w Radomsku, a tym samym umożliwieniu konsumentom dostępu do dobrej, polskiej żywności. Decyzja o wznowieniu działalności miejskiego targowiska podyktowana jest zachowaniem bytu rolników, producentów żywności i sprzedawców.

Zgodnie z decyzją władz miasta i zarządcy obiektu, czyli Towarzystwa Budownictwa Społecznego, targowisko będzie funkcjonować jedynie w czwartki. Korzystanie z niego możliwe będzie z zachowaniem szczególnych środków ostrożności. Od 1 kwietnia obowiązują dodatkowe ograniczenia związane z handlem - na targowisku na jeden punkt handlowy może przypadać jednocześnie trzech klientów.

Tego, czy normy sanitarne są zachowywane, pilnuje policja.

- Dotychczas nie mamy żadnych uwag. Muszę przyznać, że społeczeństwo jest zdyscyplinowane i stosuje się do przepisów – mówi Wojciech Auguścik z Komendy Powiatowej Policji w Radomsku.

Aktualnie na placu targowym nie ma zbyt wielu osób. Każdy, przed wejściem na teren obiektu poddawany jest dezynfekcji rąk.

Więcej o:
koronawirus radomsko koronawirus miejskie targowisko radomsko policja pilnuje porządku
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE