Miejskie placówki oświatowe odnowione

Zespoły szkolno – gimnazjalne oraz publiczne przedszkola i przedszkole specjalne w tracie wakacji zmieniły nieco swoje oblicze. A to za sprawą kilku inwestycji, które zafundowało miasto i rady rodziców.

Zespoły szkolno – gimnazjalne oraz publiczne przedszkola i przedszkole specjalne w tracie wakacji zmieniły nieco swoje oblicze. A to za sprawą kilku inwestycji, które zafundowało miasto i rady rodziców.

- W Zespołach Szkolno – Gimnazjalnych przeprowadzone zostały m.in. remonty kanalizacji – jak w ZS-G nr 1, czy instalacji wodnej i wymianę tynków w ZS-G nr 2 – mówi naczelnik Wydziału Edukacji i Wychowania Elżbieta Sękowska.

 

W hali sportowej przy ZS-G nr 4 zamontowane jest oświetlenie ewakuacyjne, przy szkole zaś dokonano czyszczenia studzienek. ZS-G nr 5 kontynuuje renowację swojego otoczenia. W PSP nr 3 wykonany został remont placu przy szkole, a młodzież tam uczęszczająca po wakacjach wejdzie do budynku wymienionymi drzwiami. PSP nr 5 wprawdzie nie posiada widocznych „gołym okiem” śladów inwestycji, lecz wykonanie niezbędnej dokumentacji technicznej komina jest ważnym działaniem przed rozpoczęciem sezonu grzewczego.

 

Miasto w tym roku przeznaczyło sporo środków na odnowę przedszkoli. W „dwójce” wymieniono drzwi wewnętrzne oraz wyremontowano bramę wjazdową, z kolei „trójka” doczekała się remontu korytarza. W przedszkolu nr 5 ten rok przyniósł remont parkietu i instalacji odgromowej, podobnie jak w  „szóstce”, a w „dziewiątce” nastąpił remont chodnika. Z kolei PP 10 ten rok zakończy z wyremontowaną instalacją centralnego ogrzewania, salami oraz sanitariatem. Przedszkole specjalne zakończyło ocieplanie budynku.

 

- Trwają ostatnie prace wykończeniowe w szkołach i przedszkolach, które prowadzi miasto. Wartość wykonanych w tym roku inwestycji w tych placówkach wynosi ponad 200 tys. zł, ale w planach są jeszcze dalsze inwestycje na podobną kwotę, które zakończą się prawdopodobnie do końca tego roku – wyjasnia naczelnik Sękowska.

Więcej o:
oświata zespół szkolno - gimnazjalny sszkoła podstawowa przedszkole przedszkole specjalne remont renowacja inwestycje
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE