Miejskie kontrasty na warsztatach fundacji Foto Pozytyw

Miejskie kontrasty na warsztatach fundacji Foto Pozytyw Fot. Foto Pozytyw

Fundacja Foto Pozytyw zorganizowała kolejne plenerowe warsztaty. Tym razem miłośnicy fotografowania wybrali się do Piotrkowa Trybunalskiego. Tematem zajęć były „Miejskie Kontrasty”.

Zadaniem uczestników było szlifowanie swoich umiejętności dotyczących kompozycji na fotografiach, pokazanie odwiedzonego miejsca w sposób nietuzinkowy, ciekawy, niedostępny dla zwykłego przechodnia, a także coraz to lepsze poznanie estetyki obrazu.

Piotrków Trybunalski jako miejsce na plener dla fotografa to miasto z interesującą historią, nie tylko centrum i panorama rynku, ale przede zaułki miasta, bogate w przeszłość. Pod okiem prowadzącego Marcina Kwarta, uczestnicy warsztatów postawili sobie za cel opowiedzenie historii miejsca zamkniętego w kadrze fotograficznym.

- To ciężka sztuka, wymaga ona pełnego zaangażowania oraz zrozumienia zasad kompozycji kadru, lecz widać, że długa i ciężka praca uczestników Naszej Akademii Foto Art popłaca, czego najlepszym owocem są oryginalne i niepowtarzalne kadry fotograficzne. Poszukiwania najlepszego ujęcia, niecodzienne spojrzenie na otaczającą rzeczywistość, innowacyjne podejście do fotografii ulicznej oraz fotografii architektury, odnalezienia miejsca człowieka w kadrze fotograficznym jako dodatkowego elementu tła – to wszystko zabawa z poezją obrazu, tak aby w jak najlepszy sposób zaciekawić widza – mówi Marcin Kwarta.

Więcej o:
fotografia warsztaty foto pozytyw
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE