Miejskie drogi i chodniki w remoncie

Miejskie drogi i chodniki w remoncie Fot. UM Radomsko

Zakończyły się naprawy pozimowe dróg i przyszedł czas na wykonanie nakładek asfaltowych i chodników przy drogach w mieście. W tym roku na remonty dróg przeznaczono rekordową kwotę, bo aż 2 mln 400 tys. zł.

Nowej nakładki jako pierwsza doczekała się ul. Północna w dzielnicy Kowalowiec na odcinku ok. 400 metrów od ul. Karola Kościowa do ul. Gołębiej. Tam prace rozpoczęły się w ubiegłym tygodniu. Ciężki sprzęt pojawił się 20 czerwca. Nakładka została wykonana na całej szerokości jezdni wraz z regulacją infrastruktury podziemnej (studnie, zawory wodociągowe) i niwelacją ubytków za pomocą frezowania.

Druga w kolejności jest ul. Ściegiennego, gdzie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej wykonało sieć ciepłowniczą. Nakładka na ul. Ściegiennego pojawi się na odcinku ok. 380 metrów. Zwykle naprawa drogi po położeniu instalacji była częściowa i przechodziła w śladzie uszkodzeń. Jednak ze względu na estetykę i komfort mieszkańców, a także niewiele wyższe koszty (o kilka procent) miasto podjęło decyzję, aby naprawa obejmowała całą szerokości jezdni od ul. Grodzkiej w kierunku ul. Jachowicza. W następnym etapie na ul. Ściegiennego na tym samym odcinku miasto planuje wymianę krawężników i wybudowanie chodnika.

Kolejna na liście to ul. Prusa, na której nakładka zostanie wykonana na całej długości od ul. 11 Listopada do ul. Brzeźnickiej i szerokości jezdni wraz ze skrzyżowaniami – ok. 600 metrów.

Praca wre także przy ul. Bugaj, gdzie w budowie jest chodnik przed szkołą. W następnym etapie zostanie wykonana nakładka od miejsca w pobliżu przejścia dla pieszych przy rondzie do ul. Mickiewicza i dalej za skrzyżowaniem od ul. Mickiewicza do Staszica.

Trwają także roboty przy przebudowie chodnika przy ul. Leszka Czarnego na odcinku od ul. Piastowskiej w kierunku Cmentarza Starego.

info: UM Radomsko

Więcej o:
remont remont droga ulica radomsko remont przejazd drogi powiat
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE