Miejski Zespół Zarządzania Kryzysowego podsumował działania

Miejski Zespół Zarządzania Kryzysowego podsumował działania

W ubiegłym tygodniu Powiatowy Zespół Zarządzania Kryzysowego podsumował działania w związku z kwietniowymi opadami śniegu i awarią sieci energetycznej a dziś (8 maja) zebrał się Miejski Zespół Zarządzania Kryzysowego. Podczas posiedzenia przedstawiciele miejskich jednostek organizacyjnych oraz policji i straży pożarnej przedstawili raport o podjętych działaniach podczas awarii.

Straż pożarna interweniowała na terenie miasta Radomska 37 razy. Jednym z najważniejszych zadań było zabezpieczenie życia mieszkańców miasta poprzez udostępnienie agregatów prądotwórczych w celu podłączenia respiratorów podtrzymujących funkcje życiowe dwóch chorych osób.

Policja odnotowała 15 zdarzeń dotyczących utrudnienia w ruchu drogowym. Duży problem stanowiła awaria sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu w rejonie Radomska i Kamieńska. Funkcjonariusze zostali oddelegowani do kierowania ruchem na skrzyżowaniach.

Natomiast głównym zadaniem PGK było zabezpieczenie agregatami prądotwórczymi pomp wodociągowych oraz oczyszczalni ścieków. Ochrona środowiska podjęła działania w celu usunięcia skutków opadów atmosferycznych, które spowodowały uszkodzenia drzew i krzewów na terenie miasta.

Podczas spotkania omówiono także działania zmierzające do zabezpieczenia infrastruktury do prawidłowego funkcjonowania miasta na wypadek długotrwałego zaniku zasilania energetycznego. 

Miasto Radomsko zwróci się z pismem do właścicieli  m.in. stacji paliw i sklepów wielkopowierzchniowych o wyposażenie obiektów w agregaty prądotwórcze na wypadek awarii sieci energetycznej.

Rozpatrywane były także metody usprawnienia komunikacji i powiadamiania o zaistniałych zagrożeniach.

info: UM Radomsko

Więcej o:
wiatr burza opady pogoda pogoda radomsko oblodzenie
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE