Miejscy radni na wizji lokalnej

Miejscy radni na wizji lokalnej Fot. UM Radomsko

Radni z Komisji Rozwoju Miasta i Planowania Przestrzennego, w poniedziałek (29 marca) dokonali wizji lokalnej terenów w centrum miasta między ul. Brzeźnicką, al. Jana Pawła II, ul. Kościuszki, Metalurgii aż do terenów PKP.

Obecnie prowadzone są konsultacje społeczne projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego tego obszaru. W wizji lokalnej uczestniczył prezydent Jarosław Ferenc, projektanci oraz mieszkańcy.

Głównym założeniem spotkania było przyjrzenie się na miejscu temu, jak w przyszłości miałaby zostać poprowadzona droga łącząca al. Jana Pawła II z ul. Kościuszki.

Komisja zawnioskowała do prezydenta m.in. o podjęcie rozmów ze starostą powiatu radomszczańskiego o możliwości poprowadzenia alternatywnej drogi, na działce należącej obecnie do powiatu radomszczańskiego, która nie przechodziłaby przez teren obecnego boiska sportowego, a także możliwości zmiany funkcji części projektowanego obszaru z usługowej na mieszkaniowo-usługową.

Komisja udała się także na obiekt sportowy znajdujący się przy ul. Kilińskiego, którego właściciel wnioskuje o przedłużenie dzierżawy do 2035 roku.

Informacja: Urząd Miasta w Radomsku

Więcej o:
komisja radomsko Radomko radni w terenie komisja wizja lokalna Radni radyMiejskiej w Radomsku
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE