Miejscowy plan zagospodarowania fragmentu Radomska uchwalony. To zielone światło dla McDonald’s

Fot. Klaudia Gajda

Projekt miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dotyczy fragmentu miasta Radomska w rejonie ul. Narutowicza, Jachowicza, Bugaj, Mickiewicza, Przedborskiej, Joselewicza. Radni jednym głosem chwalili plan i jego założenia.

- Dzisiaj na sesji został przyjęty miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego dla jednego z ważniejszych obszarów miasta Radomska. Jest to teren mniej więcej 17 hektarów, który ograniczony jest ulicami Przedborską, Joselewicza, Narutowicza, Jachowicza i Bugaj. Jest to obszar, w którym przy ulicy Przedborskiej znajdują się obiekty w gminnej ewidencji zabytków, jest to sześć obiektów, ale znajduje się również zespół starej synagogi, który został objęty ochroną konserwatorską. Mamy również obiekt Kinemy. W planie miejscowym również wiele uwagi i ustaleń poświęcono na ochronę terenów zieleni publicznej. To co najważniejsze dla mieszkańców, to co zmieni obraz tego miejsca, to nowa przestrzeń publiczna, będzie placu przed Kinemą – mówi Katarzyna Ciupa, współprojektantka planu.

Przyjęcie planu pozwala na to, by na tym terenie powstała restauracja sieci McDonald's. Wcześniej inwestor starał się o to, by móc wybudować restaurację w tym rejonie, jednak plan na to nie pozwalał. Po zmianie planu, inwestycja będzie możliwa.

Zasubskrybuj nasz kanał na You Tube, żeby nie przegapić nowych relacji wideo!

Więcej o:
sesja sesja rady miejskiej plan radni plan zagospodarowania mc donalds
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE