Międzynarodowy Festiwal Chóralny Wschód – Zachód – Zbliżenia. Koncert w Muzeum w Radomsku

Za nami kolejna, XV edycja Międzynarodowego Festiwalu Chóralnego Wschód – Zachód – Zbliżenia Radomsko 2019. Na dziedzińcu Muzeum Regionalnego w Radomsku, w niedzielę 30 czerwca miał miejsce koncert muzyki rozrywkowej, jednej z najbardziej prestiżowych imprez kulturalnych naszego miasta i regionu.

Festiwal trwał dwa dni. Koncert inauguracyjny odbył się 29 czerwca w Miejskim Domu Kultury w Radomsku. Natomiast w niedzielę zaproszone chóry dały koncert muzyki sakralnej w radomszczańskich kościołach. A na zakończenie festiwalu, który miał miejsce na dziedzińcu Muzeum Regionalnego w Radomsku odbył się koncert muzyki rozrywkowej.

Podczas całego festiwalu rozbrzmiewała muzyka chóralna, a w tym roku także instrumentalna, od pieśni cerkiewnych, dumek ukraińskich poprzez muzykę polską do utworów współczesnych kompozytorów zachodnioeuropejskich.

W tegorocznej edycji festiwalu wzięły udział następujące zespoły: Orkiestra Kameralna „Polifonia” Narodowego Uniwersytetu Politechnika Lwowska, dyrygent Roman Kreslenko, Galicki Chór Kameralny „Jewszan” Regionalnego Lwowskiego Państwowego Centrum Sztuki Ludowej, Twórczości Kulturalnej i Oświatowej w Lwowie, kierownik chóru: Ihor Dankovsky, dyrygent: Iryna Kyselczuk, Chór Mieszany Towarzystwa Śpiewaczego „Lutnia” w Zgierzu, dyrygent: Mariusz Lewy i Chór Towarzystwa Śpiewaczego im. S. Moniuszki z Radomska, dyrygent: Maciej Salski.

Organizatorem festiwalu było Towarzystwo Śpiewacze im. Stanisława Moniuszki w Radomsku.

Więcej o:
festiwal chóralny wschód zachód radomsko festiwal radomsko koncert muzeum radomsko festiwal muzyki w muzeum radomsko
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE