Międzynarodowa współpraca w Mechaniku

Międzynarodowa współpraca w Mechaniku Fot. ZSP nr 1

Od poniedziałku 19 lutego, w Mechaniku, czyli w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Radomsku trwa projekt „Mobile applications to ease learning for students". Uczniowie z Polski, Grecji, Rumunii oraz Turcji pracują nad stworzeniem aplikacji na telefony komórkowe, ułatwiającej naukę.

Uczniowie używają programu AppInventor 2. Program ten umożliwia przygotowanie multimedialnej aplikacji działającej w popularnym na komórkach systemie Android. Możliwości AppInventora są duże – można w nim umieścić przyciski działające na dotyk lub dźwięk. Można też używać multimediów, wstawiając obrazek, dźwięk lub nawet krótki film. AppInventor pozwala także na wykorzystywanie funkcji geolokalizacji, nagrywania filmów i dźwięków, robienia zdjęć czy stosowania obliczeń matematycznych.

We wtorek uczniowie pracowali nad pierwszą aplikacją. Każdy z uczestników projektu stworzył prosty, a jednocześnie zabawny program. Po dotknięciu palcem zdjęcia kota, słyszeliśmy miauczenie. Oprócz dźwięku w AppInventorze można zastosować także wibracje, co sprawia, że program posiada naprawdę wiele funkcjonalności a ich wykorzystanie ogranicza jedynie nasza wyobraźnia.

- To jest dla mnie nowe doświadczenie, oprócz tego, że uczę się AppInventora, to poznaję Polskę i kulturę tego ciekawego kraju. Cieszę się, że mogę spróbować czegoś zupełnie nowego, z nowymi osobami, w nowym środowisku. Chciałbym tu wrócić – mówi Bahrim Andrei z Rumunii.

- Jestem pierwszy raz w Waszym kraju i podoba mi się Polska oraz polska kultura. Radomsko też wydaje się ciekawym miejscem. Bardzo zaprzyjaźniłam się z polskimi uczniami. Mam nadzieję, że umiejętności, które zdobywamy w trakcie projektu, przydadzą nam się w dalszej edukacji oraz dorosłym życiu. Chciałabym też powiedzieć, że jestem zachwycona pierogami, które przygotowywaliśmy samodzielnie podczas zajęć, bardzo mi smakowały – zauważa Ntilntar Ismail z Grecji.

Zajęcia z programem prowadzi Ioannis Malamidis, nauczyciel z Grecji, który porozumiewa się z uczestnikami projektu w języku angielskim. Tworzenie użytecznych aplikacji w programie AppInventor będzie kontynuowane w następnych miesiącach podczas spotkań projektowych w Rumunii, Turcji oraz Grecji.

Projekt jest realizowany przy wsparciu programu Unii Europejskiej Erasmus+.

Więcej o:
ZSP nr 1 mechanik mechanik radomsko projekt mechanik erasmus
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE