Miasto stara się o pieniądze na rewitalizację centrum

Czy ulica Reymonta w okolicy dworca PKP może stać się wizytówką Radomska? Odpowiedź brzmi: TAK, jeśli otrzymamy na ten cel pieniądze z Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi. Wniosek na... ››

Czy ulica Reymonta w okolicy dworca PKP może stać się wizytówką Radomska? Odpowiedź brzmi: TAK, jeśli otrzymamy na ten cel pieniądze z Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi. Wniosek na rewitalizację terenów przydworcowych został złożony 3 czerwca.

 

O pieniądze - w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2007 – 2013 – Oś priorytetowa VI. Odnowa obszarów miejskich, Działanie VI.1 Rewitalizacja obszarów problemowych - ubiega się Miasto Radomsko. Kwota dotacji to prawie 4,2 mln zł, a kwota całej inwestycji - blisko 4,7 mln zł.

 

Jak będzie wyglądać odnowiona ulica Reymonta?

Wyremontowany i przebudowany zostanie budynek po byłej przychodzi kolejowej. Przeprowadzi się do niego Straż Miejska. Ponadto przebudowana zostanie ulica Reymonta na odcinku od ulicy Kolejowej do ulicy Kościuszki.

 

Przede wszystkim jednak już teraz zmienia się sam dworzec. W jego budynku powstaną punkty handlowe i usługowe, a wokół utworzona zostanie strefa publiczna o charakterze rekreacyjnym. Przebudowany zostanie także dworzec PKS.

 

Rozstrzygnięcie konkursu planowane jest na IV kwartał 2011 r.

Więcej o:
rewitalizacja remont centrum
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE