Miasto Radomsko nie pozyskało blisko 100 mln zł na rozwój strefy. „Czek wstydu” dla prezydenta

Miasto Radomsko złożyło w ramach programu „Polski Ład” wniosek opiewający na ponad 97 mln złotych. Dotyczył on rozwoju strefy inwestycyjnej. Wniosek został odrzucony, o czym poinformowali podczas konferencji prasowej przedstawiciele Platformy Obywatelskiej. Magdalena Spólnicka i Łukasz Więcek zarzucili władzom miasta, że nie ujawniły tej informacji.

- Urząd Miasta w Radomsku nie pozyskał bardzo ważnej dotacji w ramach piątej edycji Polskiego Ładu, opiewającej na ponad 97 mln złotych. Dotacja ta dotyczyła strefy inwestycyjnej. Był to przełomowy wniosek. Gdyby udało się pozyskać środki, zostałyby wybudowane nowe drogi wokół strefy, dzięki czemu ulica Brzeźnicka nie byłaby zakorkowana. Uwolnione zostałyby również nowe 24 hektary terenu, które można przeznaczyć dla inwestorów – mówi Łukasz Więcek, radny Rady Miejskiej w Radomsku.

Radny Łukasz Więcek podkreśla, że 50 samorządów w Polsce uzyskało dofinansowanie. Radomsku się nie udało. Radny nie ma pretensji do urzędników, którzy przygotowywali wniosek. Zastrzeżenia ma do władz miasta, które nie poinformowały opinii publicznej o tym, że wniosek został odrzucony.

- Nie wiemy również, dlaczego wniosek ten został odrzucony. Informacja, jaką otrzymaliśmy z rządu to jedynie pieczątka z napisem „odrzucone”. Chciałbym zapytać prezydenta, czy coś z tym robił, czy interweniował, czy próbował uzyskać informację, dlaczego wniosek został odrzucony. Chciałbym się też dowiedzieć, czy w tej sprawie interweniowała pani poseł i dlaczego ta sprawa była ukrywana. A przypomnę, że jest to największy wniosek w historii miasta – zauważa Łukasz Więcek.

- Prezydent Radomska i poseł Anna Milczanowska nabrali wody w usta. Nie uznali za stosowne, żeby poinformować mieszkańców, dlaczego starania obecnej koalicji zakończyły się niepowodzeniem. A przypomnę, że w momencie zawiązywania nowej koalicji w mieście był bardzo jasny przekaz do mieszkańców. Wynikało z niego, że dzięki tej koalicji wszystkie drzwi w ministerstwach, czy instytucjach odpowiedzialnych za przekazywanie dotacji samorządom będą dla naszego miasta otwarte – dodała Magdalena Spólnicka, przewodnicząca PO w powiecie radomszczańskim.  

Działacze PO zostawili w sekretariacie prezydenta Radomska (z prośbą o przekazanie Jarosławowi Ferencowi) tabliczkę na której widnieje kwota 0 zł pozyskanych na rozwój strefy inwestycyjnej. Nazwali ją „czekiem wstydu”.

Zasubskrybuj nasz kanał na You Tube, żeby nie przegapić nowych relacji wideo!

Więcej o:
radomsko urząd miasta radomsko polski ład rozwój strefy odrzucony wniosek platforma obywatelska
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE