Miasto prosi ministra o sfinansowanie objęcia udziałów w SIM

Miasto prosi ministra o sfinansowanie objęcia udziałów w SIM Fot. Na działce przy ul. Starowiejskiej w Radomsku spółka SIM wybuduje dwa nowe bloki

Radni Rady Miejskiej w Radomsku wyrazili zgodę na wystąpienie do władz centralnych z wnioskiem o sfinansowanie objęcia udziałów w Społecznej Inicjatywie Mieszkaniowej Łódzkie z siedzibą w Radomsku.

Skierowany do Ministra Rozwoju, Pracy i Technologii wniosek radomszczańskiego magistratu opiewa na kwotę 4.574.609,81. Pieniądze miałyby pochodzić ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Mieszkalnictwa.

- Wnioskowane wsparcie pozwoli zrealizować inwestycję mieszkaniową pod nazwą „Budowa budynków wielorodzinnych pięciokondygnacyjnych wraz z zagospodarowaniem terenu i infrastrukturą techniczną przy ulicy Starowiejskiej w Radomsku”. Inwestycja mieszkaniowa po jej zrealizowaniu będzie eksploatowana na zasadach najmu, zgodnie z przepisami ustawy. Łączny szacunkowy koszt przedsięwzięcia inwestycyjno-budowlanego, w celu realizacji, którego obejmowane są udziały w Spółce wynosi 45.746.098,13 złotych – czytamy w uzasadnieniu wniosku.

Przypomnijmy. Na działce przy ul. Starowiejskiej w Radomsku mają zostać wybudowane dwa bloki, w których zostanie zlokalizowanych 88 mieszkań.

Pod koniec roku zostanie ogłoszony przetarg na realizację inwestycji. Budowa bloków rozpocznie się w 2023 roku.

Więcej o:
radomsko urząd miasta radomsko sesja rady miejskiej sim bloki wniosek dofinansowanie
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE