Miasto pozyskało grant na polsko-ukraiński projekt filmowy

Miasto pozyskało grant na polsko-ukraiński projekt filmowy

Miasto Radomsko pozyskało blisko 30 tys. zł dofinansowania z Narodowego Centrum Kultury na realizację projektu filmowego, w którym udział weźmie polska i ukraińska młodzież.

Po wspólnych warsztatach filmowych młodzież polska i ukraińska przygotuje kilkuminutowe etiudy nawiązujące do tradycji i kultury obu państw. Młodzież sama opracuje scenariusze i zrealizuje filmy na podstawie wiedzy zdobytej podczas warsztatów reżysersko-scenariuszowych.

Tworzenie dzieła poprzez zabawę i wspólny wysiłek, które na trwale zostaną w pamięci uczestników, to doskonała forma integracji. Zwieńczeniem wysiłku młodzieży przygotowującej filmy będzie udział w konkursie. Najlepsze etiudy zostaną nagrodzone Złotą, Srebrną i Brązową Jadwiżką. Nazwa nagrody nawiązuje do postaci św. Jadwigi Królowej, zaangażowanej w działalność oświatową i kulturalną, mającej silne związki z Radomskiem.

W realizację projektu będzie zaangażowana młodzież z naszego miasta oraz z partnerskiego Wozniesienska na Ukrainie. Młodzi Ukraińcy na 10 dni przyjadą do Radomska. Oprócz zajęć warsztatowych zaplanowano też spotkania integracyjne oraz wycieczki, m.in. do Muzeum Kinematografii i Szkoły Filmowej w Łodzi.

Więcej o:
radomsko grant na projekt filmowy narodowe centrum kultury miasto partnerskie wozniesieńsk
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE