Miasto chce kupić budynki Kinemy

Miasto chce kupić budynki Kinemy

W środę, 21 grudnia podczas sesji Rady Miejskiej w Radomsku radni przyjęli uchwałę w sprawie zakupu przez miasto nieruchomości u zbiegu ulic Narutowicza i Staszica. Chodzi o budynki Kinemy.

Likwidator zajmujący się budynkiem Kinemy wystawił budynki na sprzedaż. Nikt chętny nie zgłosił się do zakupu. Urząd Miasta w Radomsku ma prawo pierwokupu. Cenę całej działki wraz z budynkami likwidator wyliczył na 1 mln 90 tys. zł.

- Likwidator zgodził się na nieco mniejszą cenę bo 1 mln zł. Jeszcze kilka dni temu mógłbym powiedzieć, że szybko uda się kupić ten budynek. Jednak likwidator zgłasza, że ma problem z tym by zwołać walne zgromadzenie członków OSP Radomsko. Jeśli dalej się to nie uda, będzie musiał załatwić sprawę sądownie - mówił Jarosław Ferenc, prezydent Radomska.

Miejsce miałoby służyć celom kulturalno-rozrywkowym. Budynek przeznaczony ma być też dla organizacji pozarządowych.

- Ten milion złotych byłby najlepiej wydanym milionem na kulturę, w ostatnim czasie - komentował Robert Lewandowski, radny Rady Miejskiej w Radomsku.

- To, że przejmujemy ten budynek to bardzo dobrze. Ale pamiętajmy, że przejmujemy budynek w ruinie. Oczywiście trzeba się cieszyć, że go przejmujemy... ale to też radość przez łzy - mówił podczas sesji Andrzej Kucharski, radny Rady Miejskiej w Radomsku.

„Za” przyjęciem uchwały głosowało 18 radnych.

Więcej o:
kinema kinem radomsko rada miasta kinema kupno radomsko
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE