Mianowanie Teodora Starosteckiego na stopień kapitana Wojska Polskiego

W czwartek, 19 lipca w Urzędzie Miasta odbyło się mianowanie Teodora Starosteckiego na stopień kapitana.

Wręczono akt mianowania na stopień kapitana Wojska Polskiego porucznikowi Teodorowi Starosteckiemu, nadany przez Ministra Obrony Narodowej, który podpisał w zastępstwie sekretarz stanu - Sebastian Chwałek. Odznaczenie zostało nadane na podstawie ustawy z dnia 21 listopada 1967 roku o powszechnym obowiązku obrony Rzeczypospolitej Polskiej.

Teodor Starostecki jest odznaczony Krzyżem Orderu Krzyża Niepodległości za wybitne zasługi w obronie niepodległości i suwerenności Państwa Polskiego w latach 1939-1956, które otrzymał w 2016 roku, otrzymał również odznaczenie Krzyża Oficerskiego Orderu Odrodzenia Polski w 2017 roku. Ponadto odznaczony również Krzyżem Partyzanckim, Krzyżem AK, Odznaką "Akcja Burza", Odznaką Weterana Walki o Niepodległość, Krzyżem Konspiracyjnego Wojska Polskiego.

Teodor Starostecki urodził się w 1927 roku. W maju 1944 roku, jako 17-letni chłopiec wstąpił w szeregi Armii Krajowej, w której działał do stycznia 1945 roku. Od maja 1945 do lutego 1947 roku działał w szeregach Konspiracyjnego Wojska Polskiego pod pseudonimem "Gawron".

Wstępuje również do powstających organizacji Światowego Związku Żołnierzy AK oraz Byłych Żołnierzy Konspiracyjnego Wojska Polskiego, w których bierze czynny udział. Jest też członkiem pocztu sztandarowego.

Więcej o:
um radomsko odznaczenie mon teodor starostecki
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE