Medali Miasta Radomska dla działaczy „Solidarności” nie będzie

Medali Miasta Radomska dla działaczy „Solidarności” nie będzie Fot. screen

Radni zdecydowali o odrzuceniu 9 wniosków o przyznanie Medali Miasta Radomska dla działaczy „Solidarności”. Wnioski o przyznanie dla swoich członków odznaczeń wystosowała Komisja Terenowa Emerytów i Rencistów NSZZ „Solidarność”.

Wnioski wcześniej były rozpatrywane przez Kapitułę, która zajmuje się opiniowaniem kandydatur. Opinia kapituły była negatywna.

- Osoby, które zostały zgłoszone do przyznania odznaczeń prowadziły swoją działalność w latach 1980-1989. Kapituła nie jest w stanie obiektywnie ocenić tej działalności, bo od tego czasu minęło już wiele lat. Niewątpliwie osoby te mają zasługi, ale nie wpisują się one w regulamin przyznawania Medalu Miasta Radomska – powiedział Mistrz Kapituły, radny Jacek Gębicz.

Opinię Kapituły podzieliła większość radnych.

- Gratuluję aktywnej postawy i angażowania się na rzecz miasta. Zakładam jednak, że wielu mieszkańców angażuje się w podobny sposób. Medal powinny otrzymywać osoby, które są godne naśladowania, które są autorytetami. To jest trudny temat. Dlatego została powołana Kapituła. Musimy brać pod uwagę jej opinię. Mam wielki szacunek do osób, których kandydatury zostały zgłoszone, ale będę głosował przeciw przyznaniu im Medali Miasta Radomska – stwierdził radny Łukasz Więcek.

Czytaj też: Spór o Medale Miasta Radomska. Czy ktoś je otrzyma?

Za przyznaniem Medali głosowali przede wszystkim radni Prawa i Sprawiedliwości.

- Ci działacze „Solidarności” zasługują na szacunek. Myślę, że odrzucenie wniosków to wielka krzywda dla tych osób – mówił radny Andrzej Kucharski.

Osoby, których nazwiska znalazły się we wnioskach o przyznanie Medali Miasta Radomska nie kryły rozgoryczenia z decyzji podjętej przez radnych.

- Gdyby nie my, to niektórych radnych nie byłoby na stanowiskach. Jest nam przykro, że nas się nie widzi – oświadczył Stefan Maciąg.

Więcej o:
radomsko rada miasta radomsko medale miasta radomska działacze solidarności
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE