Medal koszykarzy w Mistrzostwach Województwa - Radomsko24.pl

Medal koszykarzy w Mistrzostwach Województwa

Drugi raz z rzędu koszykarze ZSP nr 1 w Radomsku wrócili ze srebrnym medalem Mistrzostw Województwa w piłce koszykowej. Podobnie jak w roku ubiegłym uczniowie z „Mechanika” zajęli drugie... ››

fot. ZSG 1Drugi raz z rzędu koszykarze ZSP nr 1  w Radomsku wrócili ze srebrnym medalem Mistrzostw Województwa w piłce koszykowej. Podobnie jak w roku ubiegłym uczniowie z  „Mechanika” zajęli drugie miejsce, ulegając w finale IX Liceum Ogólnokształcącemu z Łodzi.

Drużyna Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 nie miała sobie równych w zawodach na szczeblu powiatowym, a później rejonowym, gdzie m.in. stoczyła wyrównane, ale zwycięskie spotkanie z zespołem z Piotrkowa Tryb. W półfinałach wojewódzkich uczniowie ZSP 1 odnieśli dwa zwycięstwa pokonując drużyny z Wieruszowa i Zgierza. Wygrane te dały prawo startu w finale wojewódzkim, gdzie 4 szkoły walczyły o medale. Mechanik w pierwszym meczu pokonał wysoko IV LO ze Skierniewic, a w finale uległ 77:49 IX LO z Łodzi zajmując II miejsce.

W drużynie, której opiekunem jest  Sebastian Bajon wystąpili: Patryk Nowerski, Adam Kuśmierz, Przemysław Wośko, Marcin Kuchler, Patryk Adamczyk, Kamil Szostek, Konrad Marchwiński, Przemysław Musiał, Bartek Witasik, Jakub Buliński, Radosław Knop i Mateusz Rudnicki. Gratulujemy!