Mechanik zgodnie z planem

Piłkarze UKS Mechanik Radomsko podtrzymali bardzo dobrą passę bez przegranego meczu. W sobotę 30 października na własnym stadionie pokonali KS Poświętne 3:0(0:0) i było to już szóste... ››

Piłkarze UKS Mechanik Radomsko podtrzymali bardzo dobrą passę bez przegranego meczu. W sobotę 30 października na własnym stadionie pokonali KS Poświętne 3:0(0:0) i było to już szóste kolejne zwycięstwo. Dwie bramki zdobył Krzysztof Kowalski, który powrócił do zespołu. Jedną bramkę dołożył także środkowy pomocnik Marcin Antczak.

Sobotni mecz radomszczanie zaczęli bez swojego najlepszego gracza i strzelca Przemysława Szewczyka. Napastnik radomszczan musiał odbyć karę za swoją czwartą żółtą kartkę. Jego miejsce zajął Łukasz Gloc, który nie pokazał sie z najlepszej strony.

Pierwsza odsłona tego meczu była pod dyktando... zespołu gości. To oni wypracowali sobie najlepszą okazję na zdobycie bramki. W polu karnym w prosty sposób został ograny Rafał Radziejewski, a napastnik KS Poświętne uderzył w poprzeczkę. Żółto-niebiescy nie pokazali nic specjalnego. Warto tylko odnotowac dwa niegroźne strzały Marcina Antczaka i Łukasza Gloca.

W drugiej połowie w końcu podopiecznym Rafała Ozgi udało się objąą prowadzenie. W 53 minucie z rzutu wolnego z około 25 metrów uderzał Antczak, który ku zaskoczeniu wszystkich skierowal piłkę do siatki. Później na boisku pojawił sie Krzysztof Kowalski. Ten doświadczony zawodnik, a nie tak dawno trener UKS Mechanik, miał prawdziwe "wejście smoka". W 78 minucie w zamieszaniu w polu karnym wykazał się największym sprytem i głową skierował piłkę do siatki. W doliczonym czasie gry po raz drugi trafił do bramki gości z Poświętnych i tym samym przypieczętował kolejną wygraną naszego zespołu.

Był to już dziesiąty nieprzegrany mecz Mechanika! Po tym meczu radomszczanie umocnili się na drugiej pozycji z 29 punktami. W następnej kolejce zespół Rafała Ozgi wyjeżdza na derbowy pojedynek do Kamieńska. Tam w niedzielę 7 listopada o 14:30 zagra z miejscowym Świtem. Emocje gwarantowane.