Mechanik zagra dzięki "przyjaciołom"

Uczniowski Klub Sportowy Mechanik weźmie udział w jesiennych rozgrywkach. Wszystko dzięki współpracy sponsorskiej, jaką zadeklarowali przyjaciele klubu i Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1... ››

Uczniowski Klub Sportowy Mechanik weźmie udział w jesiennych rozgrywkach. Wszystko dzięki współpracy sponsorskiej, jaką zadeklarowali przyjaciele klubu i Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Stanisław Staszica w Radomsku, przy którym działa UKS.

 

Do piątku 9 lipca udział UKS Mechanik w jesiennych rozgrywkach stał pod znakiem zapytania. Powód? Brak funduszy. Na szczęście znaleźli się ludzie, którzy przychylili się do prośby dyrektora Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Zdzisława Dróżdża i wsparli klub finansowo.

 

W gronie Przyjaciół przez wielkie „P” są:

- prezes Regionalnej Izby Przemysłowej w Radomsku Adam Świerczyński,

- prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej Wiesław Kamiński,

- właściciel BAK-POL Jan Bakalarz

- długoletni członek wspierający klub Remigiusz Kukiełka.

 

A oto, co chwilę po zakończonym spotkaniu powiedział redakcji A. Świerczyński:

- Ten moment jest przełomem, bowiem dojdzie do reaktywacji piłki nożnej w Radomsku. Te deklaracje zabezpieczają pokrycie kosztów minimum, aby bez żadnych problemów finansowych przejść rundę jesienną. W międzyczasie będzie budowany program rozwoju na przyszłość - podkreślił.

Dyrektor Zdzisław Dróżdż, dziękując sponsorom, zauważył, że na nich zawsze może liczyć.

- Jestem bardzo zadowolony. Liczyłem na pomoc tych panów, gdyż w dużym wymiarze pomogli już szkole. Miło mi, że swoją pomoc zadeklarowali również na rzecz Uczniowskiego Klubu Sportowego Mechanik - stwierdził.

 

Pomoc Mechanikowi zadeklarował również starosta Jerzy Kaczmarek. Swoje stanowisko wyraził na ubiegłotygodniowym spotkaniu z dyrektorem Dróżdżem.

- Starosta rozumie nasze problemy i zapewnił mnie, że nie pozostanie obojętny. Zadeklarował pomoc w trosce o to, abyśmy nie tylko uczestniczyli w rozgrywkach klasy okręgowej, ale abyśmy przestali borykać się z kłopotami finansowymi - oznajmił.

 

Pisząc o wsparciu wymienionych dla UKS, obojętnie nie można przejść wobec wypowiedzi prezydent Anny Milczanowskiej z 28 czerwca br.

- Mam nadzieję, że stadion przy Brzeźnickiej znów zacznie tętnić sportowym życiem. Czas najwyższy rozpocząć odbudowę piłki nożnej w Radomsku - stwierdziła szefowa miasta przy okazji wizyty członków Polskiego Związku Piłki Nożnej, którzy gościli w Radomsku z racji organizacji 4 września meczu piłkarskiego reprezentacji młodzieżowych Polski i Iranu.

 

Trzymamy panią prezydent za słowo, tym bardziej że dyrektor Dróżdż poinformował redakcję, iż o Mechaniku zamierza również rozmawiać z gospodarzem miasta. Jeżeli tylko dojdzie do spotkania, poinformujemy Czytelników o jego rezultatach.

 

mbb

 

Artykuł pochodzi z Tygodnika Po prostu Informacje, nr wydania 28/2010 z 15 lipca 2010 r.

Więcej o:
mechanik sport piłka nożna
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE