Mechanik z propozycjami do budżetu obywatelskiego

W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 działa Klub Młodego Samorządowca. Uczniowie przeprowadzili ankietę na temat pomysłów do realizacji w ramach budżetu obywatelskiego

W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 działa Klub Młodego Samorządowca. Uczniowie przeprowadzili ankietę na temat pomysłów do realizacji w ramach budżetu obywatelskiego.
Fot. ZSP nr 1 w Radomsku


Uczniowie z ZSP nr 1 uczestniczyli w ubiegłym roku w spotkaniu dotyczącym budżetu obywatelskiego. W Miejskiej Bibliotece Publicznej łódzcy radni opowiadali o tej inicjatywie. Całkiem niedawno okazało się, że w Radomsku mieszkańcy również będą mogli bardzo bezpośrednio decydować o wydaniu części pieniędzy miejskich.

W Mechaniku przeprowadzono ankietę z zapytaniem na co w pierwszej kolejności można by przeznaczyć fundusze w ramach budżetu obywatelskiego.

Uczniowie odpowiadali m.in. jakich miejsc rozrywki brakuje w naszym mieście, co należy zmienić, co unowocześnić. Pomysłów było wiele.

Według uczniów w Radomsku zdecydowanie brakuje miejsc rozrywki m.in. pubów czy restauracji (uznali więc, że w pewnym sensie zależy to od władz miasta). Znaczną część funduszy należy  przeznaczyć, według uczniów, na poprawę jakości dróg i chodników. Młodzież dobrze oceniła pracę takich instytucji jak Miejski Dom Kultury, Muzeum regionalne, MOSiR czy Miejska Biblioteka Publiczna. 95% osób uznało, że funkcjonowanie tych placówek jest bardzo dobre. Ankietowani uznali, że więcej estetyki wymagają kamienice, rzeka Radomka i Park Świętojański.

Na pytanie jakich miejsc związanych ze sportem i rekreacją brakuje, uczniowie jednogłośnie  uznali, że  nowoczesnego basenu i boiska ze sztuczną nawierzchnią.

Na pytanie, czy są w naszym mieście potrzebne filie wyższych uczelni, 78% ankietowanych odpowiedziało, że  filie nie są potrzebne, a jeśli już, to takie które kształcą na kierunkach technicznych i filologicznych (22%).

Młodzież proponowała także inwestycje, które zatrzymają młode pokolenie w Radomsku.

Więcej o:
mechanik zespół szkół ponadgimnazjalnych nr 1 w radomsku budżet obywatelski
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE