Mechanik traci punkty

Przegraną gospodarzy zakończyło się środowe (5 czerwca) spotkanie Mechanika Radomsko z Włókniarzem Pabianice.

Na zdjęciu interweniujący bramkarz Damian Rzeźniczak oraz Marcin Zimoń.

Niesprzyjająca aura sprawiła, że na stadionie zjawiła się garstka widzów. Gospodarze byli bliscy objęcia prowadzenia już w 1. minucie spotkania. Adam Olejnik oddał strzał na bramkę gości, a piłka minimalnie przeleciała ponad poprzeczką. W 13. minucie Rafała Dawida pokonał Grzegorz Gorący, kapitan gości. 6 minut później Włókniarz mógł prowadzić 0:2 ale znakomicie spisał się bramkarz gospodarzy, po którego interwencji piłka uderzyła w poprzeczkę.

W 31. minucie po raz drugi do bramki Mechanika trafił dobrze dysponowany tego dnia Grzegorz Gorący. Minutę później bliski zdobycia bramki kontaktowej był Przemysław Kornacki. Sześć minut przed końcem pierwszej połowy do bramki Damiana Rzeźniczaka trafił Dariusz Frączyk, jednak bramka nie została uznana.

Po zmianie stron, w 51. minucie meczu pierwszą bramkę dla Mechanika zdobył Przemysław Szewczyk. Radomszczanie atakowali bramkę gości przez całą drugą połowę, ale w 85. minucie Włókniarz Pabianice wyszedł z kontrą i na 1:3 podwyższył Artur Kulik. Po tej bramce kibice radomszczańskiej drużyny zaczęli opuszczać stadion przy Brzeźnickiej.

W końcówce spotkania drugą bramkę dla Mechanika zdobył Marcin Zimoń. Mecz zakończył się porażką Mechanika Radomsko z Włókniarzem Pabianice 2:3.

Radomszczanie zajmują obecnie 3. miejsce w tabeli, do lidera tracą 12 pkt, a do LKS Kwiatkowice, 4 pkt. Mechanik kolejne spotkanie rozegra w najbliższą sobotę w Piotrkowie Trybunalskim. Przeciwnikiem  będzie tamtejsza Concordia.